Її покликання – нести людям радість

Галина Яценко_слайдерНинішній рік для директора Улянівського сільського будинку культури Галини Степанівни Яценко став пам’ятним – буквально цього вівторка, на сцені обласного академічного театру ім. Миколи Куліша, вона отримала почесну нагороду – відзнаку «За вагомий внесок у розвиток культури на Херсонщині».

– Ця подія мене дуже схвилювала, – ділиться свіжими враженнями Галина Степанівна. – Я з дитинства була активною учасницею всіх заходів художньої самодіяльності. Як і багато дівчаток, мріяла, що колись виступатиму з великої сцени, мені аплодуватимуть глядачі. Будуть дарувати квіти. Але не довелося зазнати такого щастя, адже наші життєві шляхи рідко співпадають з мріями. А от коли днями мене нагороджували у Херсоні і я опинилась у центрі загальної уваги, то промайнула думка: моя мрія здійснилась! Я на великій сцені і мені аплодують!

Галина Яценко прийшла до будинку культури села Улянівка у 1997 році. Часи були нелегкими. Ще не так давно, за радянських часів, завдання керівника сільського будинку культури визначалося невибагливим формулюванням: «Охоплення сільського населення культурним дозвіллям». Тоді вся культурна робота була профінансова- ною, ідейно витриманою і розписаною до дрібниць. А Галина Степанівна вступила на цю посаду в той період, коли у молодій незалежній країні потрібно було діяти, спираючись на власне вміння приймати правильні рішення та знаходити вихід із скрутного становища. Адже питання стояло не у тому, щоб просто «охопити населення» – треба було відродити в його середовищі національні традиції, залучити молодь до участі у їх збереженні. Та й фінансову опору треба було шукати вже самотужки.

Сьогодні в Улянівському будинку культури діють 14 гуртків художньої самодіяльності, а вік їх учасників – від шести до майже шістдесяти років. Ці колективи добре знані у нашому районі. У Скадовську неодноразово дарували оплески і раділи виступам ансамблю народної пісні «Тавричанка», дівочого вокального ансамблю «Шкільна пора», молодіжного гурту «Ред черрі», ансамблю дитячої пісні «Райдуга».

Художній керівник в Улянівському СБК незмінний – Іван Кравченко. Крім музичної роботи з виконавцями, він ще й підтримує свій заклад у порядку – майстер на всі руки. Та й бібліотекар Валентина Дудченко, крім основної роботи, веде гурток танців. Ось так тепер працівники культури суміщують професії.

А взагалі сьогодні директор закладу культури на селі – це керівник і режисер, сценарист і фінансист. Усі питання треба вирішувати, сподіваючись на власні сили. Тому дуже цінною для колективу будинку культури є постійна співпраця з сільською радою. Сільський голова Володимир Чуприна завжди готовий підставити плече підтримки і допомоги культармійцям. Так, в Улянівці було започатковано районний фестиваль «У ніч на Івана Купала», який щороку збирає багато гостей. І яке б свято не прийшло, люди поспішають до будинку культури, бо знають: там завжди дарують яскраві святкові концерти. Особлива шана у цьому закладі культури людям похилого віку, вони тут завжди бажані гості.

Що ж головне у роботі директора сільського культурного осередку? Оптимізм, вважає Галина Яценко. Звичайно ж, і любов до дітей, до справи, вміння бути легким на підйом, товариським, впевненим у собі. Їй подобається працювати з людьми, нести їм радість. «Коли з усіх сторін до будинку культури після нелегкого робочого дня стікаються святково одягнуті односельці, то відчуваю, що в моїх силах подарувати цим людям святковий настрій», – завершила керівник свою розповідь.
Спілкуючись з нею, неможливо не пригадати всіх працівників культури у нашому місті і районі. Дійсно, вони – справжні чарівники, бо вміють дарувати людям щасливу мить свята поміж захмарених щоденними проблемами одноманітних буднів. Вони обрали для себе не професію, а швидше сенс усього життя, бо вміють показати майстерність, талант і відданість праці. А інакше й не можна, адже вся їх робота на виду у людей. Так і Галина Степанівна належить до числа цих талановитих, закоханих у свою роботу людей, котрим до снаги будь-які труднощі, а їх на шляху в організаторів культурно-масових заходів завжди було чимало.

Юрій Бондарєв.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення