Їхня жертва безмірна і свята

IMG_7295_слайдерСьогодні, як і рік тому, ми живемо подіями, що сколихнули світ і змінили хід української історії. У ці лютневі дні ми вшановуємо подвиг Героїв Небесної сотні, справжніх патріотів України. Вони поклали життя за нашу свободу, за честь і волю Батьківщини.

Було невимовно важко у цю пору рік тому, але ми твердо вірили, що боротьба з корумпованою владою закінчиться перемогою. Вона далася нам дорогою ціною. Загинули справжні патріоти, які безстрашно чинили супротив старому режиму, захищаючи ідеали добра і справедливості. Нині, через події на Сході, ми переживаємо дуже складні часи. Але слід усвідомити, що ніхто, крім нас, не захистить нашу країну. І ми обов’язково переможемо, збережемо і відстоїмо Україну…

IMG_7294_сайтОсь такий урочистий, а разом з тим і скорботний настрій охоплював кожного, хто 20 лютого прийшов на головну площу нашого міста. Тут відбувся мітинг-реквієм, на якому вшанували подвиг учасників Революції Гідності та увічнили пам’ять Героїв Небесної сотні. Цей трагічний і водночас, величний день зібрав у центрі міста всіх небайдужих до долі України – активістів місцевого Майдану, представників Скадовської сотні народної самооборони, волонтерів Благодійного фонду «Разом», представників громадських організацій і структурних підрозділів місцевої влади, трудових та творчих колективів, школярів. Сотні мешканців міста і району прийшли, щоб згадати минулорічні події і тих, у кого стало сили й духу повстати проти свавілля, корупції та беззаконня.

Перед учасниками мітингу схвильовано виступили лідери демократичного руху у нашому місті – Юрій Бобилєв, Олександр Горяйнов та Володимир Куріков. Вони говорили про те, що революційний 2014 рік приніс країні чимало випробувань. Тим не менш, скадовчани впевнені, що Україна зможе перетворитися на дійсно європейську, демократичну, правову та соціальну державу.

IMG_7280_сайтЗворушливим і проникливим був виступ майданівця Олександра Горяйнова. Він пригадав, як у грудні 2013 року, коли починалася Революція Гідності, поодинокі скадовчани згуртовували однодумців і свої сили на підтримку Майдану у столиці, як їздили до Києва, щоб представити на Майдані і демократичний Скадовськ. Це було першою перемогою нового світогляду, такого необхідного нашим землякам.

Пам’ять полеглих співвітчизників було вшановано хвилиною мовчання. На завершення мітингу священики Української православної церкви Київської патріархії відслужили заупокійний молебень за загиблими Героями Небесної сотні та українськими воїнами у зоні проведення АТО. Лягли до гранітного знаку Пам’яті квіти, вінки, а довкола запалали лампадки.

Герої не вмирають!

Юрій Бондарєв.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення