14 жовтня – Свята Покрова

Історія свята Покрови Пресвятої Богородиці сягає глибокої давнини і пов’язана з назвою частини одягу Матері Божої – головного покривала, або мафорія, який став називатися на Русі «омофором». Серед усіх великих свят Покрова Пресвятої Богородиці шанується українцями особливо. У чому його сутність? Що означає для нас Покров Божої Матері?

У тому, що Пресвята Богородиця завжди молиться за людей до Бога. Де б ми не знаходилися, Її божественний покров простягнений над нами, Її безперервна молитва зберігає нас від бід, умудряє і дає силу нести свій хрест.

покроваДля козаків Покрова була найбільшим святом. Цього дня відбувалися вибори нового отамана. Наші лицарі вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю козаки вважали своєю заступницею і покровителькою. На Запорожжі була церква Святої Покрови. Козаки збудували також багато однойменних храмів і дуже шанували ікони Покрови. Деякі Покровські храми, переважно ХVIII століття, вціліли до нашого часу. З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День Українського козацтва.

В українських селах до сьогодні дотримуються давньої народної традиції – грати весілля після Покрови. Шлюбна пора в Україні – від Покрови і до початку Пилипівки. До Покрови завершувався період сватань і приготування до весіль, який починався після Першої Пречистої.

Дівчата, яким надокучило дівувати, молилися: «Свята мати Покровонько, покрий мені головоньку хоч ганчіркою, аби не зостатися дівкою».

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення