21 вересня – Різдво Пресвятої Богородиці

cerkovnij-kalendarРіздво Пресвятої Богородиці є великим двунадесятим святом. Возносячи молитви Господу, люди здавна зверталися і до Пріснодіви Марії – благодатної заступниці та охоронниці людей, Богородиці, яка стала об’єднуючим началом між Богом і родом людським.

Відзначаючи Різдво Пресвятої Богородиці, Церква прославляє найвищу ступінь наближення Бога до людей, Його благодатне єднання з ними в образі Діви, народженої з благословення Божого.

Пресвята Богородиця народилась у галілейському місті Назарет. Батьки Діви Марії – Іоаким та Анна – були праведними людьми, дожили до глибокої старості, але не мали дітей. Вони дуже сумували через це, часто молилися Богові і просили його, щоб дарував їм дитя. І при цьому дали обітницю: коли в них народиться дитя, то вони посвятять його на служіння Богові.
Після довгих переживань і молитов це бажання Іоакима та Анни здійснилося. У них народилася дочка, яку щасливі батьки назвали Марією. Так назвав Її ангел, який сповістив про Її народження. «Марія або Маріам, – говорить св. Єпіфаній, – означає володарка і надія. Бо вона мала народити Господа, який є сподівання народів».

Різдво Пресвятої Богородиці відзначається як свято справж-ньої радості. У ці дні не працювали, не постували, а після молитов у храмі збирали веселі гостини. Урочистості підкріплювалися святковим застіллям.

У народі цей день ще називають Другою Пречистою та «осениною», адже цього дня, за народним календарем, настає осінь.

Також після цього свята зазвичай починали засилати сватів до дівчат: «Прийшла Пречиста – принесла старостів нечиста». Для пасічників це був останній термін утеплення вуликів на зиму, а власники овець завершували удруге їх стригти. Під цю пору зазвичай холоднішає, дні стають похмурими, йдуть дощі. До Другої Пречистої годилося повністю викопати картоплю і засіяти землю житом.

У народі здавна про це свято говорили:

.Прийшла Перша Пречиста – одягла природа намисто, прийшла Друга Пречиста – взяла комара нечиста, прийшла Третя Пречиста – стала діброва безлиста.

.Прийшла Пречиста – на дереві чисто, а прийде Покрова – на дереві голо.

.Пречиста – картопля чиста.

.Перша Пречиста жито засіває, а друга – дощем поливає.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення