Батьківщина у всіх нас одна!

IMG_0772_сайтУ неділю, 22 січня, на центральній площі нашого міста було дуже багатолюдно. Над натовпом розвивалися жовто-блакитні прапори, а яскраве сонце, яке опівдні змусило розтанути лід, символічно нагадало про важливу рису українського народу – його непоборне прагнення жити у єдиній великій країні.

Саме цього січневого дня у всіх куточках України святкували історичну подію – підписання та оголошення Акта об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки у соборну Україну. Відбулося це 22 січня 1919 року. Скадовська громада також активно долучилася до урочистостей – у самому серці міста зібралися молодь, діти, представники трудових колективів та люди старшого покоління.

Голова районної дер-жавної адміністрації Віктор Турик подякував усім учасникам зібрання за громадську позицію, сповнену любові до рідної країни та щирої небайдужості за долю свого народу.

IMG_0824_сайт– Непростими були ці дні і життя наших пращурів 98-99 років тому. Спочатку проголошення ІV Універсалу Центральної Ради, а за рік – проголошення Акта Злуки… Ці та інші події сприяли тому, щоб Україна стала незалежною. Але не все вдалося тоді, та й донині ми переживаємо труднощі, які маємо здолати разом, – наголосив Віктор Турик. – Три роки тому саме в ці дні на Майдані відбувалися найбільші страхіття і розстріли мирних громадян, які вийшли на захист честі України. І зараз не все так просто в нашій державі – є вороги як внутрішні, так і зовнішні. Нехай буде так, як співається у Державному Гімні України: «…згинуть наші вороженьки, як роса на сонці». Тож, шановні громадяни, тільки разом, об’єднавшись заради високої спільної мети, ми можемо і повинні зберегти нашу землю, щоб майбутні покоління панували у незалежній, соборній та єдиній Україні!

IMG_0880_сайтУрочистості були сповнені глибокого духовного змісту, супроводжувалися екскурсом в історичні часи майже столітньої давнини, театралізованими постановками та виступами творчих колективів і солістів районного будинку культури. За якусь годину перед скадовчанами промайнули найважливіші, найвеличніші і найтрагічніші сторінки в історії України від початку ХХ століття до наших непростих днів. Ведучі заходу – заступник директора районного будинку культури Ірина Безтравна та головний режисер РБК Алла Чуп’як у своєму зверненні до присутніх змогли підібрати такі слова, які торкнулися серця кожного і подарували відчуття гордості за свій народ.

На якусь мить над площею запанувала тиша – скадовчани вшанували пам’ять сучасних українських патріотів, які загинули в боротьбі за свою землю – Небесну сотню та Героїв неоголошеної війни на Сході України.

Завершились урочистості спільною молитвою, яку разом з городянами промовив отець Андрій, настоятель храму Покрови Пресвятої Борогодиці. Керівники району та міста поклали квіти до каменя, який символізує пам’ять про загиблих синів сучасної України.

Можливо, хтось не прийшов цього дня на площу з поважних причин, а хтось ще не до кінця усвідомлює важливості події… Але наш народ змінюється з кожним днем, і це очевидно. Пройдуть роки, наші діти, онуки житимуть у щасливій, сильній, єдиній Україні, і вони будуть свідомі того, що саме таку Батьківщину для них творили співвітчизники, які не просто жили у 1919, 1990, 2004, 2014, 2017… роках, а й діяли, жертвували, ризикували і робили зміни на краще, часто занадто високою ціною.

Тетяна Підгородецька.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення