Через отруєння грибами скадовчанин у вкрай тяжкому стані

На пульт служби порятунку «101» м.Скадовська 13 липня надійшла інформація від завідуючого реанімаційним відділенням районної лікарні про госпіталізацію 56-річного скадовчанина з діагнозом «гостре отруєння грибами».

сироїжка 2За попередніми даними, чоловік під час нагляду за приватною пасікою назбирав у сусідній лісосмузі начебто сироїжки. Потім їх відварив та з’їв. На даний час стан хворого є вкрай важким.

Скадовський РС ГУДСНС нагадує громадянам: гриби не є продуктом першої необхідності; якщо ви не впевнені у своїх знаннях, то краще не ризикуйте, адже поряд з їстівними ростуть отруйні гриби; у жодному разі не слід збирати гриби у лісосмугах, на узбіччях доріг тощо; знайте, що саме бліда поганка дуже схожа на сироїжку білу. Характеристика сироїжки білої (на фото): шапка 5-10 (15) см у діаметрі, біла, брудно-біла, дуже щільном’ясиста, зовні подібна до хрящів, увігнутороз-простерта, з підгорнутим, потім пласким, гладеньким краєм, біла, брудно-біла, з віком – з бруднуватими плямами, суха. Шкірка не знімається. Пластинки численні, вузькі, зеленкувато-білуваті, згодом кремові. Спорова маса біла. Спори шипуваті. Ніжка коротка, донизу звужена, біла, дуже щільна. М’якуш солодкий, білий, з приємним запахом (пластинки гіркі). Рідкісний гриб.

Скадовський РСГУ ДСНС України у Херсонській області.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення