Чужої біди не буває

…На земній кулі стоїть скорботна жінка. Однією рукою вона притискає до грудей маленького синочка, в іншій тримає опущену пальмову гілку. Саме так виглядав пам’ятник вдові і матері солдата, встановлений у Слов’янську. Монумент було споруджено у 2010 році, і тоді ніхто не повірив би, що цей, єдиний на південному сході України, пам’ятник вдові стане також символом сучасності.

DSC_2097У нашому місті нещодавно побували в гостях родини, які втратили на війні найдорожчу людину – чоловіка і батька. Голова райдержадміністрації Юрій Бобилєв запросив відпочити на морі солдатських вдів із дітьми, які проживають на Херсонщині. Ініціативу голови гаряче підтримали у відділах культури і туризму та освіти, молоді і спорту райдержадміністрації, а також представники благодійного фонду «Разом». І ось троє жінок і четверо діток із Каховки та Білозерки у нашому місті. Ще три запрошені родини не змогли приїхати.

З перших хвилин, щойно гості ступили на курортну землю, їх оточили увагою і турботою. На території санаторію «Скадовськ», де гостям надали кращі номери для проживання, жінок і дітей тепло привітав очільник району. Після смачного сніданку розпочалася насичена програма перебування у мальовничому Скадовську.

Перша поїздка автобусом – у дельфінарій «Акварель». Захоплено поаплодувавши артистичним здібностям дельфінів, дорослі та діти побували у популярному будиночку «догори ногами», малеча покаталася на конях і відвідала живий куточок у дитячому оздоровчому таборі «Червоні вітрила». Зробили перерву на обід, трохи перепочили, і… на причал. Там гостей взяли під опіку директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді Ігор Гультай та начальник відділу соціальної роботи Олександр Дібров. Вони запросили присутніх прогулятися морем на катері. Усі приїжджі вперше подорожували морськими просторами і були дуже задоволені. Під час плавання малюків пригощали соками та солодощами.

DSC_2002Щойно ступили на берег, гості буквально потрапили в обійми начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації Ольги Миронець. Вона запросила всіх у гості до районного будинку культури. Щоправда, довелося трохи затриматися, адже керівник аерокосмічної групи «Галактика» Центру дитячої та юнацької творчості Володимир Ємельянов запропонував дітям покерувати польотами повітряних зміїв. І знову нові радості та емоції!

У будинку культури на гостей чекали столи із солодощами, цікаві розповіді про наше місто та маленький концерт. У читальній залі бібліотекарі створили справжнє родинне свято, зустріч із «культармійцями» була невимушеною та щирою. На прощання від міської ради дітям подарували книжки про Скадовськ авторів Олега Лиховида та Володимира Завгороднього.

Наступного дня гостям провели екскурсію у краєзнавчому музеї, повели до «соляної кімнати» у санаторії «Скадовськ» подихати цілющим повітрям, запропонували лікувальні процедури. А наостанок усім малюкам була надана можливість покататись у Парку розваг на різних атракціонах.

Коли сідали в автобус, щоб їхати додому, розчулені до сліз жінки дякували скадовчанам за доброту, привітність і чуйність. Та для чого слова подяки, коли за час перебування у нашому місті від сердець гостей до сердець господарів і навпаки пролягла стежка приязності та дружби?! І без слів усі розуміли, що чужої біди не буває.

Юрій Бондарєв.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення