Дитячий пляж змінюється на очах

За лічені хвилини з бетонних плит виростають нові метри доріжки.

За лічені хвилини з бетонних плит виростають нові метри доріжки.

Якщо спитати, про що скадовчани люблять найбільше поговорити влітку – це, безумовно, місцеві пляжі. Кому не хочеться, аби вони на всі сто відповідали високому статусу державного курорту, який нині носить Скадовськ?! Кому не хочеться, аби від наших пляжів були в захваті туристи? Адже саме заради відпочинку на морі вони їдуть за тисячі кілометрів і готові витрачати у нашому місті великі гроші! Та й нам, місцевим, хоча влітку ніколи й угору глянути, та все ж, якщо зрідка з’являються вільні хвилини, хочеться відпочити по-людськи.

IMG_0385

Дитячий пляж звільняють від очеретяного «полону».

Не встиг розпочатися курортний сезон, як редакція газети «Чорноморець» отримала листа від городян, що живуть у районі дитячого пляжу. Про це ми писали у №43 від 13 червня 2014 року. Люди висловлювали обурення щодо стану цієї зони відпочинку. Як кажуть, гуртом і батька легше бити. Та замість того, щоб і далі шукати «крайніх», люди вирішили проявити власну ініціативу і долати проблему спільними із місцевою владою зусиллями! Як результат, сьогодні дитячий пляж змінюється на очах.

Ще тиждень тому дістатися сюди з вулиці Свердлова було неможливо. Від вулиці Набережної у бік моря розростався очерет вище зросту людини, цивілізованого спуску та стежки до моря не було, а після дощу усе довкола перетворювалося на болото. Сьогодні ж тут працює потужна бригада техніків, задіяні підйомний кран, трактори, газонокосарки. За лічені хвилини з бетонних плит виростають нові метри доріжки, а від очеретяних хащів не залишається і сліду. І тепер до дитячого пляжу зручно дістатися не лише з вулиці Шмідта, Короленка та Паризької Комуни, а й з вулиць Свердлова та Пушкіна. Скадовчани задоволено поспішають до моря.

Такою стежкою приємно йти на пляж.

Такою стежкою приємно йти на пляж.

– Ми живемо по вулиці Артема і дуже любимо саме дитячий пляж. У центрі завжди багато люду, відпочиваючих. А хочеться, щоб розвивалася і східна частина набережної. Нам дуже приємно, що почалися усі ці зрушення, що робиться щось хороше, – кажуть скадовчанки Вікторія та Євгенія Андріївна. – Покладено добрий початок, а ми, місцеві жителі, зі свого боку завжди раді допомогти. Ось були суботники, так ми теж виходили прибирати. Завжди боремося за чистоту і раді вітати подібні ініціативи.

Як розповідає міський голова Олександр Гавриш, близько місяця тому мешканці тутешніх будинків вирішили провести сходку, щоб висловити місцевій владі своє бачення розвитку дитячого пляжу. Міську раду тоді представляли Ольга Бутенко та Сергій Питомець, які є депутатами цього виборчого округу. У результаті жвавого обговоренння дійшли висновку, що найкращий результат буде в тому разі, коли влада і громада робитимуть усе разом.

– Підготовчі роботи йшли близько місяця, – каже Олександр Васильович. –

Нові сходи – лише початок великої справи.

Нові сходи – лише початок великої справи.

А для безпосереднього виконання усіх заходів знадобилося кілька днів. Усе почалося з того, що активні мешканці побілили бордюри. Далі ми встановили контейнер для сміття, якого тут раніше не було. Та основним завданням для міськради було вивести стежку до моря і вичистити пляжну зону від очерету. Задіяно дуже багато комунальників з КП «Водне господарство» та КП «Очисні споруди». Але найголовніше, що самі скадовчани надали свою підтримку конкретними справами. Підсумовуючи все це, я хочу звернути увагу: сьогодні багато говорять про децентралізацію влади, про надання більших повноважень органам місцевого самоврядування, місцевим громадам. Так ось, благоустрій цього пляжу – дуже хороший приклад співпраці влади і громади. Так і тільки так може успішно розвиватися наш Скадовськ у майбутньому.

Тетяна ПІДГОРОДЕЦЬКА. Фото автора
.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення