Дорога довжиною в 95!

IMG_9403_сайтВизначна дата, якої чекали так багато скадовчан, не виділена червоним на календарі – ця дата пломеніє у серці кожного, кому подарувала путівку в життя Перша у місті… І яку б назву не носив цей заклад у різні періоди своєї діяльності – середня школа №1, загальноосвітня школа №1, гімназія, а нині Скадовський навчально-виховний комплекс «Академічна гімназія» – це справжня альма-матер. 21 жовтня всі її діти, всі випускники, вчителі, друзі та шефи зібралися у рідних стінах, аби привітати з ювілеєм, з 95-річчям заснування!

Звістка про велике свято вмить розлетілася містом. Подвір’я іменинниці прикрасили різнобарвні кульки, а на порозі талановита юнь разом із директором СНВК «Академічна гімназія», заслуженим вчителем України Ганною Олександрівною Соценко яскраво і творчо привітали усіх гостей закладу.

IMG_9625_сайтПерший з низки святкових заходів видався напрочуд пат-ріотичним і зворушливим. У музеї історії гімназії відкрили нову експозицію – «Хоробрі серця». Вона присвячена мужності і героїзму нинішніх українських воїнів, відважних захисників України. Серед них і випускники академічної гімназії – Михайло Калашников, Валентин Сахаров, Андрій Марчук, Сергій Алещенко, Сергій Семенюк та інші. Їм були адресовані найтепліші слова вдячності і підготовлено символічні обереги.

У цій урочистій атмосфері, яка наповнила стіни музею, пролунали перші вітання від гостей – голови районної державної адміністрації Віктора Турика, заступника начальника управління освіти і науки обласної державної адміністрації Ніни Левенець, від почесного випускника Віталія Булюка та інших.

IMG_9445_сайтАкадемічна гімназія – один з кращих закладів не лише на Херсонщині, а й у всій Україні. І це не високі слова – підтвердженням тому є щорічні перемоги вихованців гімназії та їх педагогів на всеукраїнських конкурсах й олімпіадах. За великими здобутками стоїть насамперед титанічна праця керівництва закладу та вчителів-предметників. Тож дуже органічно у святкову програму були вплетені виставки методичних комісій «Інноваційний простір СНВК «Академічна гімназія». Реалії. Можливості. Перспективи» та персональні виставки вчителів і учнів. Знайомлячись з експозиціями, гості закладу ще раз пересвідчилися, що Скадовська академічна гімназія – не просто потужний загальноосвітній заклад – це маленька, але напрочуд успішна, високорозвинена і талановита країна Знань на освітянській мапі України.

Гостей також запросили відвідати відкриті уроки. Кореспондентам «Чорноморця» поталанило побувати на заняттях з правознавства та української літератури. Треба було бачити, наскільки творчо, з якою активною участю старшокласників проходили ці уроки! Особливо урок української літератури, на який було запрошено маму Віталія Бєлікова, котрий віддав життя за Україну. Зустріч з нею стала для школярів моментом істини, коли починаєш розуміти головне у житті. Не менш цікавими були і правові аспекти легалізації зброї серед українського населення. Настільки змістовно і цікаво розкривалися теми, що й самі гості відчули себе школярами.

IMG_9454_сайтСвятковою кульмінацією стала зустріч поколінь «Дорога довжиною в 95». Затишна актова зала гімназії ледь вмістила всіх тих, хто бажав цього дня привітати її з ювілеєм. Серед почесних гостей були голова районної ради Олег Старенький, перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Миронець, перший заступник міського голови Олег Сокольчук, секретар міської ради Ольга Бутенко, начальник відділу освіти райдержадміністрації Ольга Дудченко, начальник КУ «Скадовський районний методичний кабінет» Наталя Білоус, колишній директор гімназії, а нині очільник районного центру зайнятості Євгенія Небрат, випускниця гімназії, а нині успішна бізнес-леді Ірина Клочко та багато інших. Крізь виступи гостей «червоною ниткою» проходила думка про те, що Перша у місті була, є і завжди буде Першою. На підтвердження цього почесні гості вручили цілу низку відзнак педагогам академічної гімназії.

Особливо несподіваним та креативним стало вітання ветеранів педагогічної ниви, вчителів, які вже вийшли на заслужений відпочинок, а душею завжди залишаються разом із гімназію. Естафету поколінь на святковій сцені вони передали нинішній когорті педагогів. Разом з ними усі гості свята здійснили уявну подорож до минулого, побачили, як жила Перша у місті в 30-х, 40-х, 70-х роках ХХ століття, а потім усі разом навіть трішки зазирнули в майбутнє…

Далі естафету поколінь прийняли зовсім юні хлопці та дівчата – ті, хто розбудовуватиме Скадовськ та Україну у найближчі півстоліття. Їх енергійність, натхнення, яскраві характери вмить закохали у себе всіх присутніх. Дивлячись на цих дітей, стає спокійно за майбутнє нашої держави. Воно бачиться великим і світлим, як розум і таланти цих учнів та випускників. Усі ці 95 років гімназія прожила достойно і плідно – їй є чим і ким пишатися. І ми, скадовчани, пишаємося Першою у місті, Першою у серцях багатьох наших земляків.

Тетяна Підгородецька.
Юрій Бондарєв.
Фото авторів.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення