Два флешмоби за мирне небо

сайт1Протягом вересня у загальноосвітній школі №2 нашого міста відбулися дві події, що свідчать про активну громадянську і патріотичну позицію вихованців цього закладу.
Новина про те, що у школі відбудеться антивоєнний флеш-моб, спонукала насамперед прояснити суть і значення цієї події. Отже, флешмоб є заздалегідь спланованою масовою акцією, учасники якої не отримують і не платять жодних грошей за участь, це абсолютно добровільна справа. Мета цього, поки що незвичного для нас заходу, може бути різною – від молодіжної розваги до формування почуття причетності до спільної справи.

І ось хлопці та дівчата зійшлися разом на просторому подвір’ї школи. Увага всіх присутніх зосередилася на п’ятьох дівчатках, котрі нещодавно прибули у наше місто із зони бойових дій. Це Яна Конкіна, Ганна Мороз, Карина Пічкур із Маріуполя та Валерія Сидоренко і Катерина Мітрохіна з Донецька. сайтПісля того, як акцію було презентовано спортивним танцем, новоприбулі школярки звернулися до своїх ровесників та вчителів із вдячними словами. Вони розповіли про те, як тепло і дружньо їх прийняли у нові для них учнівські колективи, як виявили турботу і допомогли розпочати новий навчальний рік. Розповіді дітей фіксувалися телекамерами операторів із загальнонаціонального телеканалу «1+1» та Скадовської телестудії «Обрій».

Саме ж дійство відбулося на новоствореному майданчику. слайдерЩе нещодавно тут була бетонна стіна огорожі, але під пензлями школярів сірі плити розцвіли яскравими малюнками на українську тематику, тему дружби і миру. Поставили лави, виготовили клумби з фарбованих автомобільних шин, прикрасили майданчик власноруч виготовленими іграшками. І стало це непомітне раніше місце затишним і привітним для зустрічей однокласників та просто друзів.

І ось настає кульмінація флеш-мобу. «Під прицілом» фото- і телекамер учасники акції ставлять на стіні свої підписи проти війни на Сході України. А згодом дівчатка з цього регіону розповіли присутнім про те, якою вони бачили війну. Згадали, як моторошно було прокидатися вночі під гуркіт гарматних пострілів, як із жахом дорослі та діти чекали, що у їхній будинок влучить снаряд. На обличчі кожної оповідачки війна вже лишила свій слід – сумні очі, котрі не веселішають навіть від посмішки.
За кілька днів у школі пройшла нова акція. На цей раз флешмоб став масовим й охопив усі класи. Учні зробили відбитки своїх рук на асфальті шкільного подвір’я. Сині долоньки символізували дитячі руки, підняті за мир. Тож не лише ми, дорослі, а й діти роблять свій внесок у те, щоб наша країна жила у мирі і злагоді.

Юрій Бондарєв.

Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення