Громадськість діятиме спільно

4 лютого зібралися більше 20 активістів Скадовського району, котрі представляли 8 громадських організацій. Метою зборів було об’єднання зусиль та ресурсів щодо участі в громадському русі, у соціальній політиці, в організації громадського життя та дозвілля жителів Скадовського району, для найповнішого сприяння становленню та здійсненню громадського контролю над владою.

Про співпрацю укладено меморандум, підписи під яким поставлено керівниками громадської організації «Майдан», Скадовської районної організації Української спілки ветеранів Афганістана (воїнів-інтернаціоналістів), громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону «Скадовська сотня народної самооборони», благодійної організації «Благодійний фонд «Разом», громадської організації «Мир дому», Скадовської районної громадської організації «Жіночий центр «Відродження нації», Скадовської районної організації Комітету виборців України, Скадовської районної організації «Всеукраїнська екологічна ліга».

Громадськість визначила принципи, напрямки та способи спільної дії. Там, де владі потрібна допомога, активісти готові її надавати і вже надають. Там, де влада не хоче працювати над проблемами громад району, громадськість буде наполегливо впливати на таких чиновників. А там, де влада не може й не хоче працювати на благо громадян, представники третього сектору домагатимуться просування власних кандидатів на виборні посади до органів місцевого самоврядування.

Кілька заходів відбудеться вже протягом най-ближчих днів. Це перевірка законності ліквідації Скадовської школи-інтернату, благодійний аукціон, кошти від якого підуть на допомогу армії та біженцям із зони АТО, заходи щодо маркування російських товарів у торгових мережах району, облаштування бомбосховищ та просвітницька діяльність.

Крім того, у зв’язку з військовими діями, які відбуваються на Сході України, з сотнями смертей мирних громадян України, що спричинила агресія сусідньої держави – Російської Федерації, усі учасники зборів звернулися з вимогою до Скадовських міської та районної рад офіційно визнати у термін, передбачений законодавством, Росію державою-агресором, а так звані ДНР та ЛНР – терористичними організаціями.

Таким чином, у районі створена нова потужна коаліція громадських організацій, яка відкрита для інших. Проте, не для всіх. За жодних обставин не зможуть долучитися до меморандуму організації, що співпрацювали з Партією регіонів та комуністами, вели антидержавницьку діяльність та пропаганду.

Олег Лиховид.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення