Губернатор Микола Костяк: «Влада повинна працювати для того, щоб люди жили краще»

миниатюраГубернатор Херсонщини Микола Костяк цього року чи найчастіше з усіх районів бував саме на Скадовській землі. Це і підготовка та проведення ІІІ Міжнародного туристичного форуму, і започаткування фестивалю дитячої творчості «Таврійська хвиля»… Аж ось голова обласної державної адміністрації знову у Скадовському районі. Цього разу вся увага губернатора була прикута саме до турбот місцевих жителів та перспектив розвитку нашого краю, адже за графіком у Миколи Костяка значився виїзний прийом громадян.

Усі, хто хотів заручитися у вирішенні особистого чи колективного питання підтримкою першої особи області, заздалегідь записалися на прийом у районній державній адміністрації. Але й навіть тих, хто з певних причин цього не зробив, голова обласної державної адміністрації теж прийняв та уважно вислухав. А допомагали йому в цьому голова районної державної адміністрації Андрій Євстратов, керівники районних служб та організацій, а також обласні фахівці.

Без попереднього запису та жодних черг на прийом до Миколи Костяка потрапив у першу чергу ветеран війни з міста Скадовська. Його проблема проста, але тільки на перший погляд. Біля дідусевого будинку не одне десятиліття височіє стара тополя – її вже давно час зрубати, але комунальники з цим не квапляться. Губернатор з’ясував причини цієї ситуації у міського голови Олександра Гавриша. Виявляється, дерево знаходиться в такому місці, що до нього дуже важко підступитися, і спилювати його краще за все поетапно. Про прийняте рішення дідусь дізнався тут же, сидячи за одним столом із губернатором. «До 1 березня, допоки не розпочнеться період вегетації дерев, вашу проблему буде усунуто», – чітко відповів Микола Костяк.

Поспілкувався голова облдержадміністрації і з місцевим орендарем, яким займається сільгоспвиробництвом на території Володимирівської сільради і прийшов на прийом для підтримки у продовженні дії договору оренди земельної ділянки сільгосппризначення. «Селянин бажає обробляти землю. І ми, влада, маємо допомогти йому в цьому, ми повинні працювати для того, щоб люди жили краще. Тим паче земля на те й існує, щоб приносити врожай та покращувати добробут як окремої родини, так і всієї громади».

Не секрет, що для деяких місцевих рад Скадовського району справжньою «блакитною мрією» є блакитне паливо. Зі зверненням посприяти у швидшому будівництві підвідного газопроводу до губернатора прийшли представники Птахівської, Радгоспненської і Тарасівської сільських рад. Микола Костяк уважно вислухав громадян і зауважив, що дійсно сьогодні газифікація курортних районів області є першочерговою. І перелік населених пунктів, які потребують будівництва підвідного газопроводу, постійно на контролі обласної влади.

Також під час прийому губернатор прийняв рішення підтримати одного з місцевих жителів, який перебуває у скрутному матеріальному становищі у зв’язку з важкою хворобою і надати йому матеріальну допомогу у сумі 1500 грн.

– Зазвичай до мене на прийом приходить чимало людей. У Скадовському районі звернень сьогодні небагато. Отже, населенню у вирішенні різних проблем допомагає районна влада. Це дуже добре, так і має бути, – зазначив Микола Костяк.

А от на зустрічі з керівниками районних служб та відомств, яка відбулася після прийому громадян, Микола Костяк зауважив, що сьогодні район не впізнати: «Я пам’ятаю 2010 рік, коли приїздив до вас, і зараз – це дві великі різниці. Скадовський район буквально розквітнув за ці два роки, має своє обличчя, відчувається співпраця та взаємопітримка між різними органами влади».

Робоча поїздка до Скадовського району, без сумніву, запам’ятається Миколі Костяку і знайомством із колективом та вихованцями районного центру реабілітації дітей-інвалідів «Надія». Побачивши прекрасні умови, що створили районна влада та місцеві підприємці для розвитку цих діток, губернатор був дуже приємно вражений. Не міг не відмітити голова облдержадміністрації і те, що у цьому закладі не на словах, а на ділі реалізуються соціальні ініціативи Президента України, за що принагідно подякував директору центру «Надія» Олені Гребенюк.

Микола Костяк приїхав до центру реабілітації не з порожніми руками – усім дітлахам вручив солодощі, а дорослим, колективу закладу, подарував комп’ютер, який дуже потрібний в організаційній роботі.

Зі Скадовщини, окрім приємних вражень, Микола Костяк повіз до Херсона й жменьку антонівського рису, який зібрав прямо у полі, під час збору врожаю цієї культури у ДПДГ «Інститут рису» Української Академії Аграрних наук.

IMG_8161_1Директор Інституту Володимир Дудченко ознайомив губернатора із досягненнями, зокрема, і в рисосіянні. Губернатор на це зауважив, що серед 111 держав, які займаються виробництвом рису, Україна займає 16 місце, і цьому не може не сприяти Інститут рису НААН. Господарство підтримує високий рівень культури землеробства й за рахунок цього регулярно одержує високі врожаї рису (близько 100 ц/га).

Плануючи свій приїзд до Скадовщини, голова обласної державної адміністрації, певно, і не міг подумати, що цього дня потисне руку чемпіону світу… Візит Миколи Костяка до Скадовського району співпав з приїздом до рідної домівки нашого земляка, боксера Анатолія Дудченка, який буквально минулої суботи, 26 жовтня, виборов пояс чемпіона світу з боксу за версією ABF. Отже, приймав Анатолій від губернатора найщиріші привітання та побажання й надалі уславлювати рідну Херсонщину та Україну.

Найкращі побажання Микола Костяк адресував і керівництву та громаді району – сьогодні є чимало завдань, над якими треба разом працювати, і ця змістовна зустріч з губернатором надихнула до нових здобутків.

Тетяна Підгородецька.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення