І допомога не забариться…

Швидка допомога_сайтУ ці літні дні все частіше стало чути на вулицях Скадовська тривожне завивання сирени карети «швидкої». Без сумніву, зростання кількості викликів екстреної медичної допомоги пов’язане з напливом курортників і спекотною погодою. Однак неприємне відчуття від цього звукового сигналу змінюється полегшенням від думки, що лікарі знають: хтось негайно потребує їхньої допомоги. І вони поспішають її надати.

Кореспондент «Чорноморця» побував на Скадовській станції екстреної медичної допомоги, аби поспілкуватися з головним лікарем Валерієм Березовським.

– Нині не лише курортний сезон у розпалі, а й пік напруження в роботі колективу станції екстреної медичної допомоги. Якщо у квітні ми здійснили 594 виїзди до хворих, у травні – 670, у червні – 879, то у липні отримуємо до 55-60 викликів на добу!

За словами Валерія Анатолійовича, 82 відсотки від загальної кількості виїздів викликані раптовими захворюваннями людей, 7 відсотків громадян потребують допомоги при нещасних випадках, травмах та отруєнні. 11 відсотків пов’язані з загостренням хронічних захворювань. До речі, 70 відсотків усіх травм трапляються з людьми у стані алкогольного сп’яніння.

Ось так. Тому безтурботним курортникам не слід забувати, що надмірне вживання спиртного – це пряма доріжка на лікарняне ліжко.

– Вранці цієї середи на міській набережній чоловіки вчинили сварку, а потім і бійку. Один вдарив іншого по голові сокирою, – розповідає Валерій Березовський. – У постраждалого почалася дуже сильна кровотеча, його стан був дуже важкий. Удар прийшовся у проекцію вуха та сонної артерії. Екстрену медичну допомогу приїхав надавати фельдшер Богдан Володимирович Гаран і потім викликав собі на підмогу ще дві бригади ЕМД. Тож допомогу надавала уся станція екстреної медичної допомоги. Постраждалого доставили до районної лікарні, кваліфіковано свою роботу виконали лікарі, а за дві години після стабілізації стану хворого ми відвезли його до обласної лікарні. Життя було врятовано!

– До речі, у нас на станції працюють молоді, тендітні фельдшери, але вони вже встигли зарекомендувати себе як справжні професіонали, на їх адресу отримуємо подяки не лише від хворих, а й від наших колег, – продовжує Валерій Анатолійович. – Так, три тижні тому наші фельдшери Юлія Сергіївна Кондратцева та Дарія Валеріївна Федіна (на фото) виїхали за викликом на ДТП. Аварія сталася за мостом біля села Широке. Троє людей постраждали, причому двоє з них були буквально розкидані по полю, обидва мали важкі переломи стегна, ніг, закриту черепно-мозкову травму і травматичний шок. У цьому випадку життя людей теж були врятовані завдяки дуже оперативному та якісному наданню першої невідкладної допомоги.

Слід сказати, що на Скадовській станції екстреної медичної допомоги створені всі умови для порятунку людей. Є достатня кількість ліків та засобів медичного призначення. Досвідчений персонал має у своєму розпорядженні три автомашини, вистачає і пального.

Навіть при такій частоті викликів, як у ці спекотні дні, бригада ЕМД прибуває до пацієнта через 10 хвилин після виклику, у сільську місцевість – через 20 хвилин. Загалом кожен пацієнт потребує 20 хвилин часу, аби отримати належну йому допомогу.

Але своєчасне обслуговування хворих і постраждалих нерідко залежить від їх близьких. Тому медики радять не пасивно очікувати на приїзд медичної бригади, а надати постраждалому першу необхідну допомогу: накладіть тугу пов’язку на рану, дайте знеболюючі лікі, охолодіть опікову рану тощо. Аби не витрачати марно дорогоцінний час працівника екстреної медичної допомоги, подбайте про те, щоб зустріти його на під’їзді до будинку (біля хвіртки чи під’їзду), увімкніть світло на подвір’ї, якщо виклик відбувся вночі, прив’яжіть собаку. Головне ж під час виклику – коротко і зрозуміло описати ситуацію і надати точну адресу хворого.

І допомога не забариться…

Юрій Бондарєв.
Фото Т.Підгородецької.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення