…І линули звуки бандури над морем

сайтОсь вже другий рік поспіль Скадовськ стає майданчиком дивовижної мистецької події – дитячого фестивалю бандуристів «Таврійські зустрічі». Це свято народної музики відбувається за організаційної підтримки Міністерства культури України, Національної спілки кобзарів України, а також управління культури обласної державної адміністрації.

Цього разу фестиваль проходив з 22 та 25 серпня, програма заходів була дуже насиченою: виступи дитячих ансамблів бандуристів з усіх куточків України та провідних майстрів бандурного мистецтва України, майстер-класи та багато іншого.

Традиційно перший вечір фестивалю у Скадовську відкрився своєрідним парадом учасників і концертною програмою на площі перед районним будинком культури. З початком фестивалю юних бандуристів та їх наставників привітали міський голова Олександр Яковлєв, заступник начальника управління культури облдержадміністрації Ігор Мазур та начальник відділу культури, молоді і спорту райдержадміністрації Ольга Миронець.

сайт1На фестиваль завітали і почесні гості – народний артист України, голова Національної спілки кобзарів України Володимир Єсипок, заслужена артистка України, українська бандуристка Лариса Дедюх, дует Сергія Шамрая і Тетяни Мазур «B&B Project». Географія колективів була дуже широкою: Київ, Херсон, Гола Пристань, Миргород Полтавської області, Здолбунів Рівненської області, Малин Житомирської області та інші міста України.

У Скадовську учасники Х дитячого фестивалю бандуристів «Таврійські зустрічі» взяли участь у святкуванні Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України, обдарувавши скадовчан неповторною музикою бандури. Ввечері 23 серпня відбувся великий концерт на центральній набережній нашого міста. А наступного дня, 24 серпня, юні бандуристи вирушили до Херсона. Тут, на площі Свободи, вони встановили національний рекорд! Духовний гімн Миколи Лисенка «Молитва за Україну» прозвучав у виконанні 132 учасників фестивалю (диригент Наталія Мазур).

– Бандуристи з покоління в покоління передавали часточку своєї душі – своє мистецтво. Нині ця душа збережена у бандурі, яка символізує самобутність і незалежність українського народу, – зауважив губернатор Херсонщини Андрій Гордєєв, дякуючи учасникам фестивалю «Таврійські зустрічі» за їхню творчість.

Тетяна Підгородецька. Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення