Інститут рису використовує альтернативні джерела енергії

25 грудня в Державному підприємстві «Дослідне господарство Інституту рису НААН України» відбулося виїзне засідання робочої групи по вивченню використання альтернативних джерел енергії, яке очолив голова районної державної адміністрації Андрій Олександрович Євстратов. З 2009 року в цьому господарстві розроблена та впроваджена у виробництво програма переходу від використання традиційних джерел енергії (природний газ), що застосовуються для сушіння зерна і насіння та обігріву адміністративних і технічних приміщень, до нетрадиційних, з використанням біомаси, що утворюється при вирощуванні сільськогосподарських культур.
Тема тижняВолодимир Вікторович Дудченко, директор Державного підприємства «Дослідне господарство Інституту рису НААН України», продемонстрував об’єкти та зазначив, що першим етапом реалізації цієї програми стала заміна газових теплогенераторів ТГ-2,5, які використовувалися на сушарках при сушінні зерна та насіння, на теплогенератори ТГС-500 – вітчизняного виробництва. Теплогенератори ТГС-500 призначені для отримання теплової енергії у вигляді нагрітого атмосферного повітря за рахунок спалювання соломи спресованої в тюки прямокутної або округлої форми (рулони). Перевагами використання теплогенераторів ТГС-500 є те, що нагріте у теплогенераторах повітря ізольоване від топічних газів та не містить канцерогенних речовин. Крім того, цими теплогенераторами можуть обладнуватися як нові сушарки різного типу, так і реконструйовані сушарки вітчизняних та зарубіжних виробників.
Другим етапом виконання програми енерго-збереження є будівництво зерносушильного комплексу на біомасі КС-16, що призначений для сушіння попередньо очищеного матеріалу: продовольчого чи фуражного зерна, насіння зернових, зернобобових та олійних культур, з використанням атмосферного повітря, що нагрівається в теплогенераторах при спалюванні біомаси.
Головною перевагою сушильного комплексу на біомасі КС-16 є економічна та екологічно безпечна технологія сушки зерна. Він обладнаний двома теплогенераторами ТГС-500, і за умови безперервної роботи сушарки його продуктивність становить 16 т за годину при зниженні вологості зерна рису за один прохід на 4%.
Третім етапом реалізації програми енерго-збереження у дослідному господарстві Інституту рису є використання лузги, яка отримується в процесі переробки рису-сирцю на крупу.
За результатами робочої групи, голова районної державної адміністрації Андрій Олександрович Євстратов зазначив, що в сучасних умовах, коли питання відновлюваних джерел енергії постає перед людством все більш гостро, пошук найбільш економних та ефективних замінників традиційних джерел енергетики є актуальним та важливим завданням науковців. Отже, необхідно розробити програму застосування альтернативних джерел енергії для шкіл та дошкільних закладів району, що забезпечить зменшення економічних витрат.
С.Ю.Шаров, заступник начальника управління агропромислового розвитку РДА.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення