Історичну справедливість відновлено

сайтЦієї неділі відбулося освячення Свято-Сергіївського храму.

Історія заснування Скадовська нерозривно пов’язана з будівництвом церкви, адже перші городяни були глибоко віруючими людьми. Як оповідають історичні джерела, в ті часи у самому центрі міста височів храм преподобного Сергія Радонезького. Це була окраса всього краю, куполи церкви виднілися  з довколишніх сіл. Але наприкінці 30-х років, за наказом радянської влади, храм було зруйновано – будівлю розібрали до останньої цеглини. Відновити історичну справедливість – збудувати новий храм – стало справою честі для сучасних скадовчан. 4 червня 1996 року було закладено перший камінчик нової церкви, а цієї неділі, 18 років потому, двері Свято-Сергіївського храму відкрилися для всіх православних християн.

сайт ходаОсвячення Свято-Сергіївського храму можна сміливо назвати найбільшою цьогорічною подією у духовному житті нашого міста та подарунком громаді з нагоди 120-річчя заснування Скадовська. У високих білосніжних стінах було вельми багатолюдно. Розділити це свято прийшло чимало скадовчан – від малечі до сивочолих парафіян.

Освятив храм архієпископ Херсонський і Таврійський Іоанн, у Божественній літургії взяло участь усе духовенство Української православної церкви нашого району.

– Дорогі брати, сестри та отці, я вітаю всіх вас із таким довгоочікуваним святом, – звернувся до усіх присутніх владика Іоанн.сайт священики – Колись у вашому місті був храм, але його зруйнували безбожники. Вони боролися з церквою, забуваючи слова Христа, який сказав: «Я створю Церкву Мою, і врата пекла не здолають її». Нехай цей храм Божий стане джерелом вічного життя для кожного з вас. Нехай усі, хто буде сюди приходити, знайдуть тут втіху, відраду. А Слово Боже, яке читається на службах, нехай торкнеться кожного і від цього серця стануть м’які, наче віск. Милості, Божої помочі, повчань і слайдернастанов для духовного та земного життя усім парафіянам.

Наближенню закінчення будівництва храму сприяло чимало скадовчан. Багато зусиль до цього доклав настоятель – отець Миколай Канюка. Значну допомогу надали також благодійники, меценати, якими стали жителі нашого міста і району – підприємці, господарники і просто небайдужі громадяни. У святковий день з рук архієпископа Херсонського і Таврійського усі вони отримали церковні відзнаки. Втім, без сумніву, найбільшою нагородою і радістю для них є той факт, що до храму Божого йдуть люди, а значить духовності і доброти довкола стає більше.

Тетяна Підгородецька.

Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення