«Je suis Charlie» – «Україна – єдина»

Увесь світ цими днями сколихнула трагедія, що сталася 7 січня в центрі столиці Франції. Жертви теракту – журналісти, працівники сатиричного журналу «Шарлі Ебдо» (Charlie Hebdo) на чолі з головним редактором видання. У результаті нападу загинуло 12 чоловік. А 9 січня терористи взяли у заручники співробітників та відвідувачів крамниці кошерних продуктів – під час звільнення знову загинули люди.

шарлиУ багатьох країнах світу сьогодні висловлюють співчуття та підтримку французам і водночас засуджують тероризм та утиски свободи слова у пресі. «Je suis Charlie» («Я – Шарлі») – цей заклик об’єднав мільйони людей, від лідерів держав до пересічних громадян. І саме тому у сьогоднішньому випуску газети «Чорноморець» ми винесли на біжучий рядок першої сторінки лозунг «Je suis Charlie». Ми – проти тероризму, ми – проти будь-якого обмеження свободи слова у ЗМІ.

Минулого року в Україні з’явилося нове поняття – АТО: «антитерористична операція». Якщо є АТО, то значить має місце і тероризм. Також минулого року в Україні постраждало і загинуло більше журналістів, ніж за всі роки незалежності нашої держави. Власним здоров’ям та життям заплатили репортери за прагнення висловлювати власну позицію, захищати інтереси громадянського суспільства, перебувати з метою професійної діяльності на території окупованого Криму та в зоні АТО. Втрати українського народу від тероризму сьогодні дуже великі. І ми, як і Франція, не повинні мовчати.

Так, увага всього світу прикута до подій в Україні. Але якою є реакція світової спільноти? Наскільки дієві наслідки? Наскільки ефективні санкції? Кожна людина на планеті має усвідомити: «Україна – єдина»! З цим гаслом ми, українці, повинні проживати кожний день свого життя і на цьому будувати фундамент боротьби з тероризмом, сепаратизмом і звичайною людською байдужістю.

Тільки в єдності – наша міць і наше майбутнє. Тільки в єдності нас зможе почути весь світ.

Тетяна Підгородецька,
редактор газети «Чорноморець».

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення