Катерина Суліменко: «Податкова культура наших громадян стає значно вищою»

Актуальне інтервю_сайтОзираючись у минулий рік, сьогодні ми можемо об’єктивно сказати, як ми його прожили, наскільки він видався для нас благополучним та успішним, особливо у фінансовому плані. За традицією на початку нового 2017 року ми зустрілися з начальником Скадовського відділення Херсонської об’єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Херсонській області Катериною Суліменко, щоб поговорити про те, наскільки добре у 2016 році ми наповнили наші бюджети податками. Важливість цього питання не можна недооцінювати, адже саме з зібраних податків і зборів забезпечується життєдіяльність нашої громади у всіх сферах.

– Катерино Олександрівно, рівно рік тому, коли ми підбивали підсумки 2015-го, було приємно відмітити, що державний та місцеві бюджети Скадовського району були не просто виконані, а й перевиконані, до того ж достроково. А чи таким же вдалим був 2016 рік?

– Скажу об’єктивно, що за підсумками 2016 року ми маємо результат, яким можемо пишатися. Планові завдання зі збору податкових платежів, які було доведено Скадовському відділенню Херсонської ОДПІ, по державному бюджету виконані на 100,2%, по місцевому – на 123%, в обох випадках бюджети виконані достроково – ще до закінчення фінансового року.

Якщо більш детально зупинитися на цифрах, то до держбюджету за 2016 рік від наших платників податків надійшло 100 мільйонів 909 тисяч гривень (у порівнянні з 2015 роком ці надходження збільшилися на 66 мільйонів 291 тисячу гривень). Що стосується місцевого бюджету, то фактично надійшло 89 мільйонів 485 тисяч гривень податків і зборів (це більше у порівнянні з 2015 роком на 27 мільйонів 892 тисячі гривень). У розрізі податків хочу відмітити суттєве надходження плати за землю. Цей вид податку надходить до місцевих бюджетів у повному обсязі, і в порівнянні з 2015 роком його сума збільшилися на 8 мільйонів 180 тисяч гривень.

– Про що свідчить цей факт? Громадяни, які сплачують за землю, стали більш сумлінно ставитися до своїх податкових обов’язків, чи дала результат тісна взаємодія у роботі податківців з головами місцевих рад?

– Звичайно, не можна не відмітити співпрацю податкової служби з головами місцевих рад. На результаті позначилось і проведення роботи з погашення заборгованості по платі за землю за попередні роки. Крім того, за рахунок новостворених договорів оренди було залучено до оподаткування нових суб’єктів. Весь цей комплексний план заходів і зумовив хороший підсумок у надходженні плати за землю.

Також за 2016 рік зросли надходження єдиного податку, які становили 7 мільйонів 282 тисячі гривень. У порівнянні з 2015 роком ця цифра зросла більш ніж на 2 мільйони 127 тисяч гривень. Такі надход-ження було забезпечено завдяки залученню до сплати податку громадян, які раніше не були зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності, а також внаслідок виходу підприємців «з тіні» та легалізації власного бізнесу. Крім того, збільшилися доходи суб’єктів підприємницької діяльності, а відповідно, і їх відрахування. Так, платники податків, які належать до ІІІ групи, сплачують до місцевого бюджету 5% від свого доходу за умови, якщо вони не є платниками ПДВ. І ми можемо відмітити, що суми їх сплат у 2016 році стали більші.

Надходження від податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) за підсумками 2016 року також збільшилися, а послужили цьому зростання розміру заробітної плати, створення додаткових робочих місць та ряд заходів, проведених податковою службою з сільгосппід-приємцями у напрямку легалізації робочої праці. Як відомо, Скадовський район має специфіку сезонної зайнятості наших громадян, і не лише в курортно-оздоровчій сфері, а й у сільськогосподарській. Ми роз’яснили роботодавцям, що навіть якщо наймана праця залучається на кілька робочих днів, трудові відносини можна і треба оформлювати. Внаслідок цієї роботи також зросли надходження від ПДФО.

– Як відомо, при районній державній адміністрації було створено районний координаційний комітет з питань легалізації трудових відносин, до його складу увійшли представники податкової служби, Пенсійного фонду, районного центру зайнятості та інших установ. Наскільки ефективною є їх робота?

– Без перебільшення можна сказати, що ця робота дуже потрібна і має хороший результат. У минулому році внаслідок діяльності районної комісії з легалізації найманої праці було залучено до оподаткування 1312 фізичних осіб, праця яких раніше використовувалася без належного оформлення трудових відносин та сплати податків. Завдяки цьому до місцевого бюджету Скадовського району надійшло більше мільйона гривень податків і зборів, а це на 251 тисячу гривень більше у порівнянні з 2015 роком.

– Ще кілька років тому цифри з легалізації найманої праці були значно менші. Отже, «лід рушив»?..

– Податковій грамотності сприяє велика інформаційно-роз’яснювальна робота – нами проводяться засідання «за круглим столом», виступи на телебаченні, організовуються зустрічі з роботодавцями у форматі семінарів. І ми бачимо, що податкова культура наших громадян стає значно вищою. Цей факт не може не радувати.

– Катерино Олександрівно, а хто за підсумками 2016 року є найбільш крупним платником податків у нашому районі?

– Упродовж останніх років лідерами зі сплати податків у нас залишаються три підприємства: ТОВ «Віндкрафт Україна», ПСК «Хлібокомбінат Скадовського РайСТ» та ДП «ДГ Інституту рису». Лише у грудні минулого року від цих суб’єктів оподаткування надійшло близько 8,3 мільйона гривень.

– Ось вже три роки на базі податкової служби району працює Центр обслуговування платників податків (ЦОП). За цей час можна об’єктивно сказати, наскільки важливим було його відкриття.

– Звичайно, створення Центру обслуговування платників податків свого часу дійсно було дуже гарною ідеєю. Затребуваність у ньому зростає з кожним днем, і це є очевидним з огляду на кількість звернень громадян. У 2016 році до ЦОП звернулося близько 8 тисяч відвідувачів, яким було надано більше 9 тисяч різних адміністративних послуг. Платники податків у зручній формі здають звітність, до їх послуг є і комп’ютер, підключений до мережі Інтернет, і можливість скористатися електронними сервісами ДФС, і роз’яснювальна інформація, яка представлена на стендах, і можливість отримати консультацію фахівця.

– Які сервіси найбільше користуються попитом?

– Наші громадяни оцінили такі нововведення Державної фіскальної служби, як електронний кабінет платника податків, можливість перевірити свідоцтво платника єдиного податку, дізнатися більше про свого бізнес-партнера, здійснити декларування у режимі онлайн та багато інших сервісів. Кожен платник податків може зайти на Інтернет-ресурс і з допомогою електронних сервісів ДФС з’ясувати нагальні питання.

– Катерино Олександрівно, якою ви бачите роботу податкової служби Скадовського району у 2017 році?

– Розумію, що планові завдання, які доводяться нам Державною фіскальною службою, у порівнянні з минулим роком збільшилися, але впевнена, що ми їх виконаємо. Звичайно, у першу чергу ми сподіваємося на взаємодію з нашими платниками податків, їх розуміння і допомогу. Думаю, що спільними зусиллями ми досягнемо ще кращого результату, ніж маємо на сьогодні. Адже від наповнення бюджету податками і зборами напряму залежать матеріальна стабільність наших шкіл, дитячих садочків та закладів медицини, ремонт доріг та й добробут нашої держави в цілому.

– Щиро дякую вам, Катерино Олександрівно, за змістовне інтерв’ю та бажаю успіхів у подальшій роботі.

Запитувала Тетяна Підгородецька.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення