Кавунові «жнива» у розпалі!

Кавуни_сайт_готоваПерші десять серпневих днів – це неофіційне свято у всіх гурманів, місцевих і приїжджих. У цей час з баштанів надходить на ринки нашого міста суходольний кавун – справжній, вирощений без поливу, висіяний не під «плівку», а у відкритий ґрунт.

Сьогодні цей смугастий красень на почесному місці серед столу у кожній родині. І якщо він не ріжеться ножем, а соковито репається від його дотику, якщо його зернистий, яскраво-червоний злам іскриться інієм – значить настала та бажана мить, якої мешканці нашого степового краю чекали майже рік.

І на скадовському ринку у ці дні найбільше покупців там, де продаються жовтогарячі дині і темно-зелені смугасті кавуни. Скільки покупців – стільки й фахівців вибору стиглого та якіс-ного дарунку степових баштанів! Одні впевнені, що сухий хвостик – це перша ознака стиглості плоду. Інші простукують пальцем поверхню кавуна, здогадуючись по звуку про його смакові якості. Треті переконують, що кавун варто купувати лише за наявності жовтої плями на боці. Четверті божаться, що лише той кавун достиг зрілості, на твер-дому боці якого ніготь не ли-шає сліду. А якщо лишає подряпину – значить рано привезли на продаж кавун, яким би великим він не був. П’яті покупці прискіпливо обирають сте-пові ласощі за статевою ознакою: то – «хлопчик», а то – «дівчинка», і віддають перевагу слабкій статі.

Настрій піднесений у всіх. Продавці охоче діляться лише їм відомою інформацією. А вона досить приємна.

– Вміст цукру цього літа у кавунах високий, волокон і прожилок у м’якоті немає. Завдяки сонячним дням баштанні культури набули високих смакових і кондиційних якостей. Врожайність хороша навіть при мінімальному використанні мінеральних добрив, – розповідає Олександр, продавець кавунів з села Шевченко.

– Якщо врожайність висока, слід очікувати швидкого падіння цін? Адже незабаром розпочнеться масове збирання врожаю на баштанах, – задав питання й автор цих рядків.

Продавець у відповідь заперечує. Справа в тому, що з початку серпня утримується спека. Спочатку вона радувала селян, оскільки процес вистигання плодів пришвидшився.

А от коли вони досягають зрілості, щедре сонце перетворюється на ворога. Боки кавунів під палючим промінням біліють і, як кажуть, спікаються. А спечений кавун дуже швидко втрачає свої смакові і товарні якості, його й не варто збирати. Тому, якщо спекотна погода владарюватиме у степах і надалі, ціни не падатимуть, хоча станом на 4-5 серпня вони сягали 2,5-3 гривні за кілограм. Ніколи раніше таких високих цін на смугастих «красенів» у серпні не було.

Юрій Бондарєв. Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення