Кого хвилюють собачі муки?!

Людина може звикнути до багатьох речей – до холоду, голоду і навіть до війни. Втім, недарма кажуть, що найбільший гріх – це байдужість, а особливо байдужість до чужого болю і страждань, до наруги і насилля. І неважливі масштаби… Зло є зло, воно не може бути великим чи малим.

Щодня ми чуємо з екранів телебачення новини про розкриття резонансних злочинів, здригаємося від повідомлень про теракти в Європі, сумуємо, коли на Сході України гине ще один український воїн… На тлі цих потрясінь що таке муки однієї тварини?! Можливо, їх ніхто і не помітить… Але якщо ці муки тварині завдає людина, господар – чи має право він називатися людиною? Чи безпечний він для інших людей, для суспільства?

СобакаСтаття 299 Кримінального кодексу України говорить про те, що знущання над тваринами, що відносяться до хребетних, вчинене із застосуванням жорстоких методів або хуліганських мотивів, а також нацькування зазначених тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, караються штрафом до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців.

Минулого тижня у Скадовську довелося усипити собаку, причому не бродячу, не хвору, а собаку, в якої був господар і який своїми ж тортурами не залишив їй жодного шансу на життя. Поділитися своїм болем та острахом до редакції прийшли сусіди горе-господаря. Їх імена, як і ім’я ката тварини, ми не називаємо.

Раніше сусіди ніколи не скаржилися на цю тварину. Собака не проявляла жодної агресії, не страждала від хвороб, навпаки, виглядала якоюсь заляканою. Водночас до сусіда люди давно ставилися з пересторогою. На вигляд йому близько 40 років, живе в приватному секторі разом із матір’ю. Подвір’я та прилегла територія дуже захаращені (є де попрацювати санітарним інспекторам). А в самому будинку, як подейкують, вже близько 10 років немає ані світла, ані води. До того ж сусід зловживає оковитою, часто через паркан доноситься лайка з нецензурними висловами. Сама матір неодноразово розповідала сусідам, що син піднімає на неї руку. Напідпитку чоловік «діставав» і сусідів – казав, що він снайпер і починав погрожувати. Та сусідів не вибирають – люди старалися не зважати, аби не виникало конфліктних ситуацій.

– Тієї ночі, з 18 на 19 липня, ми довго не могли заснути, – розповіла молода жінка. – Знову було чутно сварку, нецензурщину, а, на додачу, й скавуління собаки… А потім сусід вийшов на вулицю, побачив мого чоловіка і «похизувався» перед ним, що вбив собаку. Дуже шкода було, та я не пустила чоловіка всередину. Побоялася. А через деякий час ми знову почули, як скавулить собака. Звичайно, було моторошно. Ми ледь дочекалися ранку і вирішили, що б там не було, піти подивитися. Коли зайшли у двір, не могли повірити… Собака лежала з пробитим черепом, одне око вилізло з орбіти. Її вигляд говорив сам за себе – над твариною дуже познущалися.

Після побаченого люди викликали ветеринара та поліцію. Ветеринарний огляд показав, що травми тварини не сумісні з життям, вона страждає від великих мук і зарадити їй неможливо. Собаку змушені були усипити.

Коли приїхала поліція, чоловік втік. Ввечері його таки забрали до місцевого відділення поліції, але потім відпустили…
– Як можна спокійно жити поряд з такою людиною? У нас маленькі діти, на подвір’ї живуть дві собаки. Страшно… Тим більше, його матір сказала, що це не перша собака, над якою він так жорстоко познущався. Буцімто таких тварин у нього було вже не менше п’ятнадцяти… Що це? Садистські нахили? Нездорова психіка? Якими б не були причини, сьогодні він відчуває свою всесильність, адже його не покарано. Він продовжує лаятися, тепер звинувачує нас у тому, що ми хочемо відібрати його дім. Нічого нам не потрібно. Ми хочемо одного – жити спокійно, не боятися за своїх дітей. У їхньому дворі живе ще одна собачка – вона маленька, молода, але в неї вже вибиті зуби. Якось сусід напився і почав душити песика. Добре, що я побачила і втрутилась. Але сьогодні втручатися страшно – сподіваємося на допомогу відповідних органів, – каже сусідка.

У свою чергу, редакція зв’язалася з ветеринарною службою району. Завідувач відділом знезаразних хвороб та неплідності у тварин Скадовської районної державної лікарні ветеринарної медицини Наталія Волченкова підтвердила, що того злощасного ранку побувала на місці трагедії.

– Тварина знаходилась у стані агонії і в повному паралічі, – розповідає Наталія Сергіївна. – У неї була пробита черепна коробка. Схоже на те, що відкрита черепно-мозкова травма була заподіяна ударами молотка чи секатора. Довелося усипити – інакше б тварина ще невідомо скільки часу помирала в муках.

Зважаючи на всі ці факти, редакція газети «Чорноморець» звернулася до Скадовського відділення поліції з інформаційним запитом про хід і результати розгляду даного факту знущання над твариною. З отриманою відповіддю ми ознайомимо читачів у наступних номерах газети.

Хочеться сподіватися на те, що в нашій державі можливе покарання для тих, хто катує тварин. І результати розгляду однієї подібної справи стануть повчальним уроком для тих, хто теж полюбляє зводити рахунки з братами нашими меншими.

Тетяна Підгородецька.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення