Козацька педагогіка

Джура_сайтТепло привітали та побажали юним джурам вдалих виступів і перемог перший заступник голови райдержадміністрації Анатолій Розумний, очільник штабу змагань, начальник відділу освіти, молоді та спорту Володимир Давиденко, військові, спортсмени, козаки, зрештою, патріоти нашого району і держави.

Після збору, реєстрації та жеребкування команд прийомами стройової підготовки потішили суворих суддів майже усі команди. Та найкращий вишкіл і злагодженість, представлення рою та виконання стройової пісні показали джури-вихованці Скадовської ЗОШ №3 та Лазурненської ЗОШ.

Після цього команди, у складі яких було по шестеро юнаків та по двоє дівчат, на чолі з отаманами почали боротьбу за кращі результати у змаганнях зі стрільби з пневматичної зброї, підтягування, долання перешкод на місцевості… До речі, змагання зі стрільби, спортивного орієнтування та надання медичної допомоги проводилися у рамках гри вперше. Та це не всі випробування для справжнього джури: треба було продемонструвати знання історії України, історії козацтва та Збройних сил, презентувати рукописну газету «Джура».

– Недарма іноземці часто називали Україну Козацькою республікою або ж країною козаків, а українців – козацькою нацією. Багато років минуло з тих славетних часів, та у нинішніх поколіннях українців дух звитяги не згас. Це було добре видно із завзятості та готовності до подолання труднощів юних учасників змагань, – підсумував головний суддя Олег Лиховид, директор Центру дитячої та юнацької творчості.

Нарешті настав час назвати переможців. Ніхто з суддів не сумнівався у тому, що перше місце заслужено здобула команда Скадовської загальноосвітньої школи №3, адже тренує юних джур Олександр Коршун – майор Збройних сил України, командир  роти територіальної охорони  Скадовськ. Друге місце вибороли джури Скадовської загальноосвітньої школи №2, третє місце дісталося вихованцям Лазурненської загальноосвітньої школи.

Юрій Бондарєв
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення