Козацькому роду нема переводу!

Фестивальна хода назустріч святу.

Фестивальна хода назустріч святу.

У цьому мали змогу переконатися численні гості та учасники районного фестивалю «Степ і воля – козацька доля». На благословенній Богом землі, у селі Благодатне, цієї суботи вже вчетверте відбулося масштабне козацьке свято. Хоча фестиваль поки що має статус районного, та за розмахом він нічим не поступається всеукраїнським заходам. Сотні гостей з усієї України, які з’їхалися до Благодатного цього дня, – яскраве тому підтвердження!

Василь Козак та Ольга Миронець – «батько» й «мати» фестивалю.

Василь Козак та Ольга Миронець –
«батько» й «мати» фестивалю.

Справжні козаки завжди найбільше шанували Господа та Матір Божу, тож і козацький фестиваль символічно розпочався святковим молебнем у стінах Свято-Миколаївського скиту. З духовної обителі до будинку культури козаки попрямували святковою ходою. Попереду несли ікону Покрови Пресвятої Богородиці, яку ніби охороняли вершники з Державними прапорами України. За ними – сотні козаків в ошатному вбранні, жителі села на чолі з господарем громади – сільським головою Василем Козаком та головним представником Українського козацтва на селі – отаманом Благодатненської сотні Іваном Богатиренком.

Хліб-сіль почесним гостям!

Хліб-сіль почесним гостям!

На свято завітало дуже багато почесних гостей: голова Скадовської районної державної адміністрації Віктор Турик, міський голова Олександр Яковлєв, начальник управління внутрішньополітичної діяльності Херсонської обласної державної адміністрації Павло Гавриш, Скадовська сотня народної самооборони на чолі з сотником, депутатом обласної ради Володимиром Куріковим, помічник народного депутата України Вадим Закусило, краєзнавець Олег Лиховид, директор ПП «АС» Олександр Горяїнов, директор Вищого професійного училища №2 м.Херсона Олександр Супрун, волонтер Микола Литвиненко, гості з Каланчака, Чорнобаївки Білозерського району, Козачих Лагерів Олешківського району. Пізніше, з найщирішими привітаннями від керівництва області й теплими побажаннями на адресу козаків та всіх гостей фестивалю, прибув заступник губернатора Олександр Адамчик.

Переможець конкурсу на найсмачніший куліш – Петропавлівська школа.

Переможець конкурсу на найсмачніший куліш –
Петропавлівська школа.

Розгорнулося козацьке дійство під відкритим небом, на території Благодатненського будинку культури. Повітря було напоєне ароматом козацького куліша. З самого ранку тут булькотіли казани – вперше в історії фестивалю проходив конкурс на кращий куліш. Усього було 11 учасників – колективів, а переможцем, який приготував найсмачнішу страву, за висновками журі, стала Петропавлівська школа.

Іван Богатиренко посвячує дітлахів у козачата.

Іван Богатиренко посвячує дітлахів у козачата.

Як справжня берегиня фестивалю «Степ і воля – козацька доля», свято відкрила начальник відділу культури, молоді та спорту райдержадміністрації Ольга Миронець піснею «Україна». Видовищне танцювальне дійство у цей час дарував на сцені хореографічний колектив районного будинку культури «Провінційний балет». Яскравими були і виступи хореографічних колективів Благодатненського СБК. Як завжди, приємні емоції дарував у своїх піснях вокальний ансамбль «Радість» районного будинку культури.

IMG_5427_сайт

Та найбільше на фестивальній сцені було саме козаків. А козаки, як відомо, завжди вміли не лише захищати рідну землю, а й гарно співати і танцювати. Для гостей фестивалю заспівали козацький хор учнів Вищого професійного училища №2 м.Херсона, оркестр та арт-гурт Головного управління Національної поліції у Херсонській області. Спеціальним гостем фестивалю став гурт «Рвані міхи», який приїхав на свято зі столиці.

IMG_5443_сайт

Сучасним уособленням українського козака – чоловіка мужнього, хороброго, готового покласти за Україну життя – є сучасний воїн АТО. Під час фестивалю сільський голова Василь Козак від імені всієї громади подякував учасникам АТО, які живуть на території Благодатненської сільської ради – це Сергій Ба-ліцький, Роман Галун, Ігор Говзан, Микола Доскач, Руслан Євко, Ігор Корень, Олександр Козел, Віктор Кравченко, Олександр Куранов, Олександр Маслов-ський, Олексій Мітічкін, Юрій Низовець, Віктор Овчаренко, Микола Патлатий, Володимир Пирогов, Олексій Пісецький, Вадим Романюк, Ігор Соловей, Віктор Споденюк Олександр Травневий, Сергій Фаль, Володимир Якименко та інші. З особливим трепетом Василь Козак назвав ім’я ще одного захисника України – Руслана Голіка. У 2015 році він пропав безвісти, але його родина і все село вірять, що Руслан живий й обов’язково повернеться додому.

IMG_5336_сайт

А щоб ніхто не сумнівався в тому, що сучасні козаки успадкували кращі якості своїх пращурів, під час фестивалю вони влаштували показові виступи зі зброєю. Присутні спостерігали це видовище з захопленням і гордістю – нам є кому довірити своє життя і спокій! І наші хлопці зможуть повернути мир на Укра-їнську землю!
Козацький фестиваль тривав цілий день, а потім у Благодатному розпочався День села – з новими сюр-призами та подарунками! Про це читайте в наступному номері «Чорноморця».

Тетяна Підгородецька.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення