Культармійці створили найбільшу шопку у районі

Радіючи народженню Ісуса Христа та вшановуючи цю світлу подію, з давніх-давен у храмах та на подвір’ях будинків українці встановлюють шопки. Це макет віфлеємської стайні, в якій Різдвяної ночі народився Спаситель роду людського.

ШопкаЗа легендою, традицію встановлювати різдвяні шопки започаткував святий Франциск Ассізький. Першу шопку він створив з благословення Папи Гонорія ІІІ в італійському містечку Греччо у 1223 році і в такий спосіб прагнув перенести акцент у святкуванні Різдва Христового зі світського матеріалізму на вшанування Ісуса. Вже через 100 років різдвяні шопки встановлювали у всіх італійських церквах, а з Італії цю традицію перенесли на всю Європу і звідти – в країни Північної Америки. В Україні шопки набули популярності передусім у західних областях, де традиції їх встановлення успадкувалися від Польщі, до складу якої багато століть входили українські землі.

Аж ось 25 грудня, напередодні Нового 2016 року та Різдва Христового, величезна шопка відкрилась у фойє Скадовського районного будинку культури. Цю світлу ідею з творчих поїздок Західною Україною привезли начальник відділу культури і туризму районної державної адміністрації Ольга Миронець та керівник народного колективу естрадного танцю «Провінційний балет» Наталія Шептухіна. Найбільшу в районі шопку своїми руками створили колективи районного відділу культури, районного будинку культури та Централізованої бібліотечної системи.

В якості реквізиту згодилися речі з костюмованої будинку культури, новорічні прикраси. Підлогу в символічних яслах було вкрито сіном, а по обидва боки від шопки засяяли вогнями ялинки. Відчуття реальності біблійному сюжету додав справжній папуга. На наше запитання про те, наскільки це була важка праця, директор районного будинку культури Анатолій Волошин відповів так:

– Головне – це бажання, а воно було у всіх наших культармійців. Тому створення шопки перетворилося на захоплюючу справу. А наближення Різдва подарувало відчуття причетності до великого дива – ніби усі ми хоча б на мить перенеслися у ту Різдвяну ніч.

Найбільша шопка району буде діяти до свята Водохреща – поспішайте до районного будинку культури побачити та сфотографуватися на згадку.

Вікторія Золотаревська.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення