Леся Височанська презентувала книгу про скадовських дітей

Культурно-мистецьке життя Скадовщини під завісу 2014 року ознаменувалося виходом книги скадовської поетеси Лесі Височанської. Вона написана для дітей і про дітей, назва видання говорить сама за себе – «Скадовські діти вміють радіти».

IMG_5028Презентація книги відбулася у стінах Скадовської дитячої школи мистецтв. Книга дитяча, але у святковій залі було не тільки чимало дітей, а й дорослих: очільники місцевої влади, депутати Скадовської міської ради, керівники закладів культури, громадські діячі. По-перше, причиною цьому є те, що книга створена з великою щирістю і любов’ю, і її авторка заслуговує на повагу скадовчан. А по-друге, саме Скадовська міська рада виступила у ролі благодійника – депутати виділили кошти на друк книги.
– У нашому місті чимало талановитих людей, і вони роблять усе для того, щоб свої таланти розкривали і наші діти. Леся Височанська – вчитель, працює у гімназії. У неї навряд чи буває багато вільного часу. Вчитель завжди в роботі – навіть вдома, у спілкуванні з рідними. Ми знаємо Лесю Михайлівну давно, але не здогадувалися, що вона ще й талановита поетеса, – зауважив міський голова Олександр Гавриш і від свого імені та присутніх на святі голови районної ради Олега Старенького та першого заступника голови райдержадміністрації Анатолія Розумного привітав Лесю Височанську з виходом видання. – Ця книга дуже яскрава, цікава, і я думаю, що вона посяде гідне місце на полицях наших бібліотек та вдома у скадовчан, яким автор зробить такий подарунок. Вірші дуже відверті, проникливі і в них відчувається часточка душі поетеси. Як читач я був вражений глибиною таланту цієї людини. Вкладати кошти у творчість, присвячену дітям – це одна з кращих інвестицій, яку може зробити міська рада у майбутнє скадовчан.
IMG_5120Презентацію книги прикрасили творчі виступи вихованців школи мистецтв, а найбільш зворушливо було чути вірші з нової книги Лесі Михайлівни у виконанні скадовських дітлахів. Це вірші про Скадовськ, його дітей, його природу. До речі, родзинкою книги «Скадовські діти вміють радіти» є те, що ілюстрації до неї виконали 32 скадовські дитини. Усіх їх, вихованців шкіл нашого міста, було запрошено на сцену під оплески глядачів.
Прийшли привітати з виходом книги Лесю Височанську директор комунального закладу «Скадовська централізована бібліотечна система» Наталія Старенька, завуч школи мистецтв Галина Яремкевич, голова громадської організації «Жіночий центр «Відродження нації» Валентина Пономаренко, секретар міськради Ольга Бутенко, депутати міської ради.
Сама авторка цього дня більше говорила віршами – про свою любов до поезії, дітей, усієї Скадовщини. У цих рядках було багато тепла і щирості.
«Я вдячна Богові, я вдячна долі за те, що маю таку можливість – жити, працювати і творити у такому чудесному місті, як Скадовськ. Дивлячись в оченята цих маленьких скадовчан, хочеться писати саме для них, бо вони варті того, щоб радіти життю», – зазначила Леся Височанська, яка, до речі, приїхала жити у наш край зі Львова.
Авторка зауважила, що книга «Скадовські діти вміють радіти» – це гарний тандем досвіду і молодості, адже написала її Леся Михайлівна разом із донькою Оксаною. А ще подякувала міському голові Олександру Гавришу за таку плідну співпрацю, секретарю міської ради Ользі Бутенко, яка першою розгледіла талановитий доробок поетеси і запропонувала його надрукувати, депутатському корпусу, який врешті виділив кошти, а також вчителю української мови і літератури Скадовської академічної гімназії Аллі Давиденко, яка підтримала поетесу у виданні книги.
– Мені дуже хочеться, щоб скадовські діти завжди раділи безхмарному мирному небу, теплому сонечку і лагідному морю, раділи ніжності своїх батьків і рідних і щоб завжди відчували опіку і турботу нашої скадовської громади та всієї України, – щиро сказала Леся Височанська.
Тетяна Підгородецька.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення