Літо під знаком патріотизму

Оздоровчий сезон-2015 завершується! Щасливі, усміхнені та бадьорі діти роз’їхалися з нашого краю по домівках у всі куточки України. Ще можна побачити на пляжі людей, які завітали до нас відпочити усією родиною. І наскільки важким не здавався б нинішній рік, у Скадовському районі оздоровлено більше 700 категорійних дітей та 75 категорійних сімей. Кому завдячувати досягнутим результатом, ми запитали в першого заступника голови районної державної адміністрації Ольги Миронець, яка безпосередньо займалася даним питанням.

Оздоровлення– Ольго Василівно, як в цілому виглядав сезон оздоровлення в нашому районі мовою цифр і фактів?
– Цього літа у Скадовському районі працювали 22 оздоровчих заклади. Станом на 27 серпня оздоровлено 763 категорійних дитини, а саме: діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування – 60, діти-інваліди – 15, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей – 228, діти постраждалих від аварії на ЧАЕС – 16, діти, які перебували на диспансерному обліку – 76, талановиті та обдаровані діти – 207, діти працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери – 18, діти внутрішньо переміщених осіб – 12, а також 22 дитини, чиї батьки постраждали або безпосередньо беруть участь в антитерористичній операції.
Фінансування послуг з оздоровлення та відпочинку дітей здійснювалося за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ та організацій, різних благодійних фондів, внесків фізичних, юридичних осіб та інших джерел. За рахунок коштів районного бюджету було оздоровлено 38 категорійних дітей та 15 дітей-спортсменів, які брали участь у змаганнях в дитячому оздоровчому таборі «Прибрежний». За рахунок міської ради оздоровлено 27 дітей, Лазурненської селищної ради – 13. Михайлівська сільрада оздоровила чотири дитини, Радгоспненська – три, Приморська – три дитини та Володимирівська – одну дитину. Хочу відзначити, що цього літа до нас приїхали діти з Івано-Франківська, чиї батьки загинули в АТО. Але для свого відпочинку вони обрали місто Генічеськ. Аби належним чином організувати їх оздоровлення, ми звернулися до Благодійного фонду «Разом» і спільно з підприємцями зібрали 24 тисячі гривень.
– Чим, на вашу думку, нинішній оздоровчий сезон відрізнявся від попередніх?
– Мабуть, суттєвим браком бюджетних коштів на ці потреби. Крім того, відмінено надання безкоштовних путівок від фонду соціального страхування. Тому, аби виконати завдання з оздоровлення, нам довелося об’єднати усі зусилля та співпрацю, що й було успішно зроблено. Розуміючи, що питання оздоровлення цього року буде складним, ще у квітні на спільній нараді з керівниками оздоровчих закладів ми обговорили можливі шляхи вирішення ситуації і зустріли абсолютне розуміння. 19 оздоровчих закладів надали 152 благодійні путівки для оздоровлення категорійних дітей. ДОТ «Веселка» оздоровив 4 дитини, ДОЦ «Червоні вітрила» – 10, ДОК «Бригантина» – 7, ДОТ «Романтик» – 7, КП ДЗСТ «Таврія» – 31, ДОТ «Аврора» – 11, ДОТ «Гагаріна» – 7, ДОК «Енергія» – 6, ДЗСТ «Чайка» – 10, ТОВ ОК «Сонячний» – 2, ДОТ «Парус» – 5, ДСОК «Чемпіон» – 4, ПЗОВ «Крилатий» – 9, ДОТ «Сузір’я Таврії» – 2, ДОТ «Ластівка» – 9, ДОТ «Прибрежний» – 10, ДЗСТ «Дельфін» – 10, ДОТ «Усова» – 3, ДОТ «Ювілейний» – 5. Вперше за всі роки значний внесок керівників цих закладів було належним чином вшановано – у День Незалежності України на великій сцені районного будинку культури їм було висловлено велику вдячність від імені усієї громади нашого району і вручено подяки від районної державної адміністрації.
Крім того, окремих теплих слів заслуговують наші підприємці, які теж взяли участь у спільній справі оздоровлення діточок. Вони, до речі, теж були вшановані 3 вересня, у День підприємця. Так, наприклад, цього літа за рахунок коштів ФОП Бабой С.В. та Ковальова К.О. двоє категорійних дітей були оздоровлені у таборі «Енергія». Дуже велику підтримку у створенні цікавого дозвілля наших юних відпочивальників та сімей учасників АТО надали колективи дельфінарію «Акварель», Парку розваг та теплоходу «ОМ 104».
З огляду на все це хочу зазначити, що районна державна адміністрація змогла згуртувати патріотів, людей з великим добрим серцем, і нинішній оздоровчий сезон дійсно показав, наскільки ми дружня громада, наскільки вміємо у скрутний час не на словах, а на ділі підставити своє плече.
– Цього року Скадовщина запросила на оздоровлення діточок, чиї батьки постраждали або загинули в ході виконання антитерористичної операції. Приймати цих маленьких гостей – велика відповідальність і водночас велике хвилювання. Як впоралися з цим?
– Я завжди зустрічала кожну таку дитину, кожну групу дітей особисто. І, звичайно, перші хвилини зустрічі дуже зворушливі, зі сльозами на очах. Дивишся в очі маленької дитини і розумієш, що її батько вже Герой. Але ми не мали права «скиглити» – опановували себе і створювали для них таку культурну програму, під час якої дітки забували про всі лихоліття, про всі проблеми своєї родини і починали посміхатися, отримувати насолоду від приємного спілкування, відві-дування цікавих місць у нашому місті, прогулянок морем. І тоді ми розуміли, що свою справу ми зробили: українські бійці подарували нам мирні ранки і тихі вечори, а ми їхнім дітям – щасливі хвилини дитинства.
– До речі, влітку у нашому місті можна було зустріти цілі сім’ї учасників АТО.
– Цю акцію започаткував Благодійний фонд «Разом». Ще навесні його представники звернулися з пропозицією прийняти на відпочинок родини учасників АТО, які потребують реабілітації. Відгукнулося багато небайдужих людей, знову ж таки, керівники оздоровчих закладів та баз відпочинку, а саме: пансіонат «Галичина», санаторій для дітей з батьками «Скадовськ», оздоровчі комплекси «Гілея» та «Маяк», бази відпочинку «Прибій», «Атлант», Чорномор» і «Славутич». З їх допомогою оздоровлено 24 сім’ї, у тому числі 11 сі-мей учасників АТО, які проживають на території району. Загальна кількість оздоровлених – 75 осіб, з них 32 дитини. У даному напрямку ми продовжуємо працювати. У вересні чекаємо ще п’ять родин українських воїнів.
– Ольго Василівно, ваша родина теж прийняла не одну таку сім’ю. Які у вас враження?
– Коли відкриваєш двері і з посмішкою кажеш: «Заходьте! Почувайтеся, як вдома» – мимоволі зникає хвилювання. Через півгодини – вже наче друзі, через годину – наче рідня. Нам і зараз телефонують родини, кажуть, що приїдуть з друзями. У відповідь говоримо: «Приїжджайте! Скільки вас буде – ласкаво просимо всіх!».
Коли до нас приїздять родини учасників АТО, ми не просто надаємо їм житло, а й влаштовуємо цікаве дозвілля, ходимо разом у гості до наших волонтерів і, звичайно, за весь цей час стаємо добрими друзями. І можна тільки уявити, скільки друзів у всіх куточках України за це літо знайшла Скадовщина! Я сподіваюся, що вони до нас повернуться. Головне, щоб в Україні був мир! А ми, скадовчани, готові наступного літа зустріти усіх і подарувати найкращі враження від нашого сонця, моря та нашої гостинності.
Запитувала
Тетяна Підгородецька.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення