Метал блищить, поки працює

День поля 2_сайтМинулий четвер надовго залишиться у пам’яті всіх, хто переймається турботою про сільське господарство, хто працює на землі і дбає про продовольчу безпеку нашого регіону. У цей спекотний день найпотужніше у районі господарство – ДПДГ Інституту рису НААН України спільно з групою компаній «ТРИА» проводив традиційний День поля. Тема науково-практичного семінару – «Ресурсозберігаючі технології обробітку зернових та просапних культур».

Практична частина цього заходу розпочалася у степу, де було обладнано майданчик для показу сучасної сільськогосподарської техніки. Що й казати, учасники семінару милувалися гарними і потужними машинами, оснащеними всім необхідним для швидкого та якісного виконання поставлених перед ними у полі завдань. Вивчаючи кожну частину, кожен вузол новітніх машин, легко було зрозуміти, що нинішня сільгосптехніка, її агрегати, навісне обладнання зовсім не схожі на своїх попередників. І не лише зовні, але й за своєю функціональністю та оснащеністю. Ця техніка належить до високого класу, вона досить дорога, і далеко не кожне господарство може собі дозволити її придбати. Та в нашому районі є сільгоспвиробники, котрі готові купувати і працювати на таких агрегатах. Адже віддача – хороший врожай – не забариться.

День поля 1_сайтТа найбільш цікаве почалося, коли ця техніка продемонструвала свої можливості тут же, на скошеному полі. Серед механізаторів давно побутувала приказка: метал блищить, поки працює. І це дійсно так: диски з надміцної сталі набувають дзеркального блиску лише від обробки ґрунту. Машини рухаються полем швидко, рівномірно, вловлюючи всі коливання поверхні землі. Це справді захоплююче видовище.

Серед присутніх було багато молоді. І це не дивно, адже сьогодні у сільському господарстві району відбувається процес зміни поколінь.

Відкрив пленарну частину заходу директор ДПДГ Інституту рису НААН України Володимир Дудченко. Про методи обробітку ґрунту з використанням ресурсозберігаючих технологій вирощування сільськогосподарських культур на Півдні України розповів доктор сільськогосподарських наук України Микола Малярчук. Кандидат сільськогосподарських наук Олександр Уманський ознайомив гостей з досвідом вирощування зернових і просапних культур на прикладі Інституту рису при використанні техніки «Амацоне». Загалом було порушено чимало тем: від впливу світових тенденцій на ціноутворення в Україні, цінової політики на зернові культури в поточному році до питань хімічного захисту сільськогосподарських культур та підготовки до посівної компанії під урожай 2016 року.

Думки всіх учасників зустрічі, а це спеціалісти Департаменту агропромислового розвитку обласної держадміністрації, фахівці обласних служб з питань АПК, начальники управлінь агропромислового розвитку районних держадміністрацій, голови рай-онних асоціацій фермерів та землевласників, керівники сільгосппідприємств та фермерських господарств, були одностайними. Усі зійшлися на тому, що нинішні досягнення виробників сільськогосподарської техніки дають можливість зробити наші аграрні господарства високопродуктивними та ефективними, а Україну в цілому більш заможною і самодостатньою аграрною країною.

Юрій Бондарєв. Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення