Ми пам’ятаємо тебе, колего…

Степанчук_слайдерКолектив редакції газети «Чорноморець» з особ-ливим трепетом чекав на цьогорічний День Незалежності. Напередодні ми звернулися до районної ради з поданням щодо присвоєння шанованій усією Скадовщиною людині, колишньому редактору районної газети «Чорноморець» Степанчуку Володимиру Даниловичу звання «Почесний громадянин Скадовського району» (посмертно). Депутати внесли проект рішення на розгляд сесії, одноголосно його підтримали, і саме під час урочистостей з нагоди Дня Незалежності нагороду було передано рідним нашого колишнього колеги.

Того ж дня «чорноморці» на чолі з редактором газети Тетяною Підгородецькою побували на могилі Володимира Даниловича. У скорботній тиші кладовища завжди подумки повертаєшся в минуле, у ті дні, коли тут ще не було так багато могил. Колишній редактор «Чорноморця» Володимир Степанчук найбільше запам’ятався тим, що у його характері не було метушливого бажання виділитися, привернути увагу, «пропіарити», як тепер кажуть, себе і свою газету. Він багато працював, але не підкреслював своїх заслуг, з гідністю ставився і до критики, і до похвал. Він був редактором у часи, коли лише починалася новітня історія незалежної України. Вже тоді суспільству були потрібні журналісти, котрі не лише добре володіли пером, але й мали своє власне бачення подій та відкрито його висловлювали. Ось тоді районна газета «Чорноморець» стала майданчиком для відстоювання переконань. Саме з подачі Володимира Степанчука наша газета стала позиціонувати себе як суспільно-політичне видання.

Володимир Данилович нікого з колег особливо не повчав, не нав’язував своїх думок, але підтримував дух незалежного висловлювання суджень. У редакції завжди відчувався свіжий вітер вільного суперництва поглядів і знань. Усі працівники газети дивувалися контрасту між його спокійною витримкою і гост-ротою публікацій у газеті. Не секрет, що тоді не всім подобався зміст «районки», але колеги по редакції не дуже замислювалися над тим, чого коштував редактору Володимиру Степанчуку цей вдаваний спокій. А між тим, здоров’я у нього було не надто міцним. Отак і пішов раптом з життя – зосередженим, цілеспрямованим, заклопотаним і небагатослівним. Вірність журналістській професії редактор проніс через усе своє коротке життя. Він помер у 54 роки – у розквіті творчих сил, фактично на робочому місці.

Лягли на могилу редактора квіти від колег з нагоди присвоєння йому звання Почесного громадянина нашого району. Квіти – чудовому журналісту і щирій людині, яка назавжди залишиться для нас прикладом професійності та людської порядності.

Колектив редакції районної газети «Чорноморець».

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення