Місто без дітей?

площадка– Я в шоці! – розвів руками міський голова Олександр Гавриш, коли я попросила прокоментувати два звернення, що надійшли до нього від мешканців одного
й того ж будинку по вулиці Радянській,10. Як зізнається, таких прохань за всю його практику на посаді очільника міста він не отримував.

«Приберіть це дитинство!»

Кілька чоловік, начебто від імені мешканців будинку, просили його знести дитячий майданчик. Той самий, що, між іншим, свого часу облаштовували й самі представники міськради, висаджуючи горіхові деревця, а потім гойдалки та конструкції тут власноруч встановлювали мешканці будинку. Аби пограти на дитячому «п’ятачку», сюди збігаються дітлахи з інших будинків. Дитячі голоси й виводять із себе деяких жителів будинку по Радянській,10. Зібравши обманним шляхом підписи під своєю петицією (людям, які не прочитали текст звернення, казали, що мова йде про ремонт під’їздів, ті й підмахували папір, не дивлячись), вони попрямували до мерії.

«…За напливом кількості дітей та дорослих майданчик є загальноміським. Від самого ранку і до пізнього вечора на майданчику дикий шум та гамір, що робить неможливим проживання мешканців будинку. Ми вимушені під час сорокаградусної спеки зачиняти вікна. Просимо вас перенести атракціони з майданчика у більш прийнятне місце. У будинку переважно проживають люди пенсійного віку…», – пишуть вони у своєму зверненні.

І навіщо, буцімто, за старечим міркуванням, тут дитячий майданчик? Дітлахи, які живуть у будинку, а також численні онуки, які приїздять сюди на канікули, звичайно, при цьому до уваги не беруться. Та й щодо дикого шуму та гамору – надто перебільшено… Звичайне дитяче дзвінке багатоголосся, без якого вмирає будь-яке місто. Не виселяти ж дітей до резервації!

Майданчик будували самі…

Таких невдоволених у будинку по Радянській,10 нарахували всього кілька чоловік. І, звичайно, це були ті, в кого діти або виросли, або хто, доживши до старості, не встиг ними обзавестися… Надіслана до міськради петиція викликала серед жителів будинку велике обурення. У пам’яті і мера Гавриша, й самих мешканців епізоди, як відвоювали «п’ятачок» під дитячий майданчик в інших мисливців поділити придворову територію на особисті городики.

– Цю землю кілька років тому почали краяти та шматки всі, кому не лінь. Зупинили… Я пам’ятаю, як ми, працівники міськради, висаджували там алею з дерев волоського горіха і запрошували мешканців будинку вийти допомогти… Будинок і двір у самому центрі міста. Жоден не відгукнувся! Потім знайшлися ентузіасти, які встановили для своїх дітей на майданчику гойдалки та конструкції, облаштували цю територію. Та в мене жителі інших районів просто вимагають облаштовувати на подвір’ях дитячі майданчики! А тут знаходяться такі, кого це облаштування дратує, – обурюється міський голова.

Услід за цим листом до мерії було відправлено інше звернення. Знову-таки від мешканців будинку. «…Діти грають на подвір’ї теплої пори року та у світлий час доби. І нікому не заважають! А якщо не бажаєте чути дитячі голоси – перейдіть на протилежний від майданчика бік будинку. Ваші трикімнатні квартири це дозволяють», – пишуть у своєму листі опоненти «дітоненависників», як називають мешканці будинку тих, кого дитячий майданчик дратує.

«Нам би ваші турботи!»

Прохання про знесення дитячого майданчика здається дикістю для мешканців будинку 1/10, що по вулиці 33-ї Гвардійської дивізії. Хто-хто, а вони за свій дитячий майданчик ладні воювати до переможного кінця! Десять років тому висадили дерева. Минулого року взяли участь у конкурсі-проекті «Правова територія дитинства», який організувало сусіднє з Херсоном місто Миколаїв. Виграли десять тисяч гривень на облаштування свого дитячого майданчика. Але скористатися плодами перемоги не довелося. Не вдалося отримати грошовий грант через архітектурні заковики придворової території. «А ви чітко вкажете, де мають бути кордони вашого дитячого майданчика?», – відмели їх прагнення в міському відділі архітектури. Через суперечності з архітектором так гроші й пішли в інші міста…

Вважаю, що турбувати мешканців будинку має не метушня дітлахів на дитячому майданчику, а пивний кіоск неподалік нього. Влітку за столиками біля «пивнушки» нерідко розносяться крики та нецензурна лайка, від якої в’януть вуха у дітей і дорослих. Та й так, що мешканці поспішають зачинити всі вікна під час цих розбірок.

– Облаштовували дитячі майданчики у місті і будемо облаштовувати. Жодних знесень дитячих гойдалок та конструкцій не буде! Інша справа, що мешканці будинків самі повинні стежити за порядком на прилеглій території, – впевнено заявляють у мерії. І запевняють, що дитинство у місті від пивних «точок» буде віддалене. А щодо дитячих голосів під вікнами будинків – так цьому треба лише радіти… «Значить, ще живі!». Не вся ще молодь полишила Скадовськ у пошуках роботи та кращого життя.

Як прокоментував цю ситуацію уповноважений з прав людини Скадовської міськради Іван Шульга, у місті подібні конфлікти нерідкість. Такий, на жаль, менталітет деяких жителів: раз у мене онуків немає, то нехай і ваші «під ногами не плутаються». Тим не менш, і в його пам’яті таке вперше, щоб люди написали вимогу до міської влади прибрати дитячий майданчик. Зазвичай суперечки такого роду самі стихають на рівні «внутрішніх розбірок» між мешканцями. Або – після консультацій у Скадовському Центрі правової допомоги.

Тетяна Шипілова, газета «Вгору».
Фото О.Воротинцевої.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення