Море і пляжі – це наше все!

Дорогі скадовчани!
Хочеться звернутися до всіх небайдужих громадян міста з проханням допомогти розтормошити, «розбудити від зимової сплячки», розкрити очі, врешті-решт, нашій Скадовській мерії, нашій Скадовській районній адміністрації, щоб вони таки почали щось робити на нашій набережній!

photoshop_78З виборами президента у всіх, нарешті, трохи зажевріла віра у встановлення миру та покращення майбутнього. Ми не злукавимо, якщо скажемо, що бажання жити у мирній, дружелюбній, порядній, чесній громаді – це мрія кожного скадовчанина. І ми всі щасливі від того, що зберегли мир та спокій у нашому маленькому містечку. Усі з великою надією чекають, що до нас таки приїде багато відпочиваючих поніжитися лагідним сонцем, привітними морськими хвилями і насолодитися мирним небом.

Кожен працює, як може, на своєму поприщі: мешканці міста висаджують квіточки, фарбують, білять свої господарства, підприємці, як можуть, облагороджують свою територію. А от про головне – про МОРЕ, про наш ПЛЯЖ – ми забули… Вірніше, не забули, а поклалися на нашу міську раду, яка, як головна господиня міста, на чолі з мером повинна дбати про те, щоб на пляжі була прибрана камка, щоб хоча б трішки за десятиліття спромоглися обновити вже чорний від старості пісок.

Ми вийшли на нашу набережну, пляж і, знаєте, наче отримали льодовий душ після парної бані: як же занехаяні наші пляжі: і центральний і дитячий!!!

Невже мер, як господар міста, якого громада обрала на другий термін, керівники Скадовської районної державної адміністрації та районної ради не бачать, що на так званому дитячому пляжі комиші вже доходять до моря, що на весь пляж там є лише одна-єдина роздягальня, та й та дірява з усіх боків, що на тому утрамбованому піску взагалі не можна лежати, бо він весь у глибоких ямах, а всі безоплатні лежаки прибрали ще в минулому році, що там немає нормальних грибків, де б могли присісти наші пенсіонери?! Сходи, які ведуть у море, уже від «старості» розбиті, а парапети зруйновані. Про туалети взагалі не хочеться згадувати, адже єдиний туалет на дитячому пляжі – це море. Хіба це нормальні сучасні умови для відпочиваючих? Невже наші депутати міської та районної ради не бачать, що на центральному пляжі гори камки, а щоб зайти в море, треба за два метри «розгребтись», і тоді тільки побачиш воду? Невже за стільки років керування не можна було б завести на пляж пісок, потроху, поступово, і щорічно довозити? Невже не можна побудувати дерев’яні мостики до глибини для зручного плавання відпочиваючих? Адже всі знають, які шалені кошти отримувала міська рада від проведення так званих аукціонів, немалі кошти отримує район від оздоровчих закладів. То де вони? Хіба не море і пляж є основними годувальниками усього міста? Можна багато говорити про проблеми з чистотою води в затоці, але немає виправдання такому безладдю на пляжах.

Усі городяни проходять до центрального пляжу алеєю біля кінотеатру, дійсно, дуже гарною і зеленою. Але подивіться на ту плитку, яка була там прокладена ще за радянської влади і яка вже не відповідає ніякій критиці! Хіба за стільки років не можна покласти там сучасну плитку, як це зробили багато підприємців міста біля своїх об’єктів?! І скажемо прямо: тільки завдяки цьому наше місто ще хоч якось привабливо виглядає.

Можна ще багато писати про всілякі речі, які дійсно є неприпустимими. Можна знов і знов стверджувати, що не вистачає кошів, малий бюджет, що до цього часу не встановлені та незатверджені межі міста… Але хіба у гарної господині не знайдеться можливості викроїти кошти на головне: чисто вимити тарілку, з якої їси!

І не такі вже великі кошти потрібні для того, щоб найняти трактор для розпушування піску, виділити штатних працівників для прибирання камки з міських пляжів і один раз, врешті-решт, збудувати сучасні туалети. Якщо частина пляжів надається в оренду, то чому влада не здійснює контроль над орендарями щодо їхньої відповідальності за стан використовуваних ними пляжів? Але за все це потрібно, щоб боліла душа, як болить у нас, щоб не було соромно перед мешканцями міста і нашими гостями. І все це потрібно робити завчасно, до заїзду відпочивальників.

Ми дуже сподіваємося, що і наша громада нарешті буде інакше ставитися до свого довкілля. Може, варто показати керівникам міста і району, що ми не сліпі, що ми все бачимо і розуміємо, що так не повинно бути, що не треба нам казати, що в нас прекрасні пляжі, адже ми бачимо, що це не так.

У нас є історичний шанс по-вернути до себе відпочиваючих, бо втрата Криму таки може посприяти збільшенню їх кількості у нашому місті. І якщо ми нічого не зробимо, щоб покращити умови відпочинку саме на міських пляжах, ми втратимо цей шанс назавжди.

Мешканці міста Скадовська:
Т.М. Константинова, С.А. Дервоєд, Т.О. Синяк, Т.В. Богданова.


КОМЕНТАРІ ВІД ВЛАДИ

Голова Скадовської районної державної адміністрації Ю.О.Бобилєв: «Одним із головних завдань районної державної адміністрації є створення таких умов, завдяки яким люди, котрі приїдуть до нас, могли б відпочивати на чистому морі. Ви знаєте, що навесні у нашому місті відбувалися події, пов’язані з розглядом питання про днопоглиблення підхідного каналу порту. І депутати районної ради прийняли рішення, відповідно до якого виконання цих робіт може початися не раніше жовтня цього року, аби не зашкодити екосистемі Джарилгацької затоки. Більше того, скид мулу буде здійснюватися вже не на дампінгу №914, а в одному з альтернативних місць, більш надійних з екологічного боку. Також вперше за багато років у зоні місцевості Цукури не займаються рисосіянням. Це теж принципова позиція районної влади, і спрямована вона на захист екології нашого моря.

Сьогодні до районної державної адміністрації та міської ради є вимога оснастити пляжі за всіма санітарними нормами. На їх території будуть створені медичні пункти, до яких відпочиваючі зможуть звернутися за першою медичною допомогою. Також має бути обладнана система оповіщення, як на всіх цивілізованих пляжах світу. Міський голова доповідає, що робота у цьому напрямку ведеться. Зрозуміло, що санепідслужба контролює стан води в затоці. Міські пляжі поки що відкриваються повільно, але це питання перебуває на контролі райдержадміністрації. І я думаю, що до кінця цього тижня разом з міською радою ми зробимо усе необхідне, аби на всі сто відсотків увійти в оздоровчий сезон.

Сьогодні справді відбувається перерозподіл потоку кримських відпочивальників. І для нас дуже серйозним є завдання прийняти усіх туристів настільки достойно, щоб у наступні роки їм хотілося знову і знову до нас повертатися».

Міський голова О.В.Гавриш: «Багато скадовчан полюбляють один раз вийти на берег моря, а потім усе літо розповідати, які в нас погані пляжі. А самі ж не роблять абсолютно нічого, аби ці пляжі були кращими. Я говорю і про фінансовий бік питання – сплату туристичного збору, і про господарський бік питання, наприклад, те, що відбувається на так званому дитячому пляжі. Стан центральних пляжів більш-менш нормальний, вони перебувають в оренді і вже практично готові до роботи. А ось на дитячому, східному, пляжі дійсно багато питань. Насамперед, роками пляж не впорядковувався, новий пісок не завозився, а все лише переорювалося. Ми намагалися боротися із заростями комишу. А люди, які живуть поряд, вміють лише вимагати. Багато-хто з них навіть туристичний збір не сплачує. Але найжахливіше навіть не це, а те, що сміття зі своїх будинків скидають за парапет, прямо у сміттєвих пакетах. Цього року звідти вивезли два причепи такого побутового бруду. Ось і все ставлення громадян до свого ж пляжу! А загалом на східному пляжі достатньо місць для відпочинку, з нормальними сходами, обстеженим безпечним дном, грибками для захисту від сонця, розрахованих на ту кількість людей, які тут відпочивають. Далі будемо продовжувати працювати у цьому напрямку. Як минулого, так і цього року будемо проводити рейди щодо санітарного стану пляжів, своєчасного вивезення камки з узбережжя. На дії порушників складатимемо протоколи і викликатимемо на засідання адмінкомісії. Аби користувачі та орендарі цих пляжів розуміли відповідальність за санітарний стан зони відпочинку та оздоровлення нашого міста!».

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення