На морському кордоні спокійно

слайдерСкадовські прикордонники напередодні свого професійного свята виявили найкращі якості, що засвідчують їх оперативність і добросовісне несення служби. Минулої суботи, надвечір, вони першими помітили за два кілометри від берега перекинуте судно, біля якого борсалися у воді люди. Військові негайно повідомили про надзвичайну подію відповідні служби та начальника причалу, з якого відійшла у море яхта. А потім включилися в операцію порятунку людей. З води дістали вісім чоловік. Звичайно ж, перед святом Дня прикордонника України захотілося зустрітися з цими хлопцями і поговорити про їх службу.

Потрапити до військової частини, де несуть службу охоронці рубежів нашої Вітчизни, не так просто. Черговий на контрольно-пропускному пункті прискіпливо перевіряє, хто і з якою метою завітав у гості. Нарешті двері розчиняються. Головне місце служби прикордонників знаходиться на посту технічного спостереження. Це височезна вишка на березі моря, з якої спостерігач пильно вдивляється у морський горизонт. Цього дня там ніс службу сержант Олександр Школяренко. А чергував на посту начальник зміни прапорщик Віталій Пендак.

сайтЦе лише на перший погляд служба спостереження здається простою та необтяжливою. Спостерігай собі морський краєвид, от і вся робота. Можливо, так воно і є. Але лише перших п’ять хвилин. Бо насправді прикордонники тримають акваторію Джарилгацької затоки під пильним наглядом цілодобово, за будь-якої погоди ані на мить не послаблюючи контроль. Вони мусять знати все, що коїться у прибережній морській зоні. А з початком роботи поромного сполучення, коли у Скадовськ заходять іноземні судна, обсяги роботи подвоюються. У наш неспокійний час, коли терористи скоїли цілий ряд вибухів в Одесі, на Півдні України, на всіх прикордонних постах подвоїли пильність і ввели посилений прикордонний контроль. Особливо ретельно перевіряються громадяни, котрі перетинають наші рубежі. Лише професіонал-прикордонник може визначити, чи правдиві дані надає громадянин про мету своєї поїздки в Україну. Для цього треба володіти психологією, бути уважним і спостережливим.
Зовні ж в охайному і тихому військовому містечку, здавалось, панує спокій. Кінолог старший прапорщик Сергій Бойко працював зі своїми помічниками. Загальний улюбленець всіх військовослужбовців – вухастий сеттер Тім. Він – найбільш досвідчений спеціаліст з огляду вантажів. «Прикордонні собаки – це не просто вірні помічники військових. Лише добре навчений і тренований пес зможе серед десятків тонн вантажу виявити зброю, вибухівку чи наркотики», – каже про свого вихованця кінолог.
Скадовські прикордонники не просто здійснюють спостереження на прилеглих до державного кордону територіях суші, на водах і в повітряному просторі. Вони знають, що в будь-який момент можуть опинитися у зоні антитеростичної операції. Звідти нещодавно повернувся молодший сержант Геннадій Сагакян. А він може розповісти, як з самого початку конфлікту на сході нашої країни прикордонники опинилися в епіцентрі подій – на лінії бойових зіткнень. Під шаленим тиском та обстрілами терористів і російських найманців прикордонники виконують свої обов’язки, є у них й гіркі втрати.

Коли розмовляєш з хлопцями у зелених беретах, то відчувається, що вони вважають охорону державного кордону не лише невід’ємною складовою державної системи забезпечення безпеки, а й особистою справою честі. Кожен військовий у душі пишається своєю приналежністю до того чи іншого роду військ. Під час розмови відчувається, що у наших прикордонників це почуття дуже розвинуте – хлопці якось по-особливому пишаються своїми військами. Дуже цінують відданість своїй Батьківщині і своєму народу, вірність військовій присязі, дисципліну, чесність і хоробрість. Щасти їм, щоб не довелося захищати наші скадовські рубежі зі зброєю в руках! А поки що на морському кордоні нашого курортного містечка спокійно.

Юрій Бондарєв.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення