Надзвичайна ситуація у Скадовському районі

IMG_3543Якби кілька днів тому жителям Скадовщини сказали, що незабаром вони відчують на собі, що таке кінець світу, навряд чи хтось повірив би. Зима у наших місцях останніми роками настільки лагідна, що навіть затяжний дощ, який почався зранку 20 січня, і незначне похолодання не віщували біди. Але вже наступного дня життя наче зупинилося у всьому Скадовському районі. Без світла, без води, мобільного зв’язку перебувала кожна оселя. Можливо, й сьогодні, коли вже вийшла з друку ця публікація, у деяких населених пунктах «цивілізація» тільки повертається. Але про все, як кажуть, по-черзі.

З початку тижня практично всю Херсонщину охопила негода. Обласний центр та деякі райони засипало снігом, інші потерпали від мокрого снігу, ожеледі та сильних поривів вітру… На Скадовщині ж практично безперервно йшов дощ, який в умовах зниження температури повітря спричинив налипання льоду на дерева та електромережі. Через таке навантаження у нас було обірвано 5 ліній електропередач напругою 35 кВт, 24 лінії – напругою 10кВт, пошкоджено більше сотні електроопор ЛЕП.

Усього по області в ситуації повного або часткового «Армагеддону» опинилися близько 130 населених пунктів (близько 10 – частково), з них 38 – у Скадовському районі.
В обласній державній адміністрації 22 січня терміново скликали засідання постійної комісії з ліквідації надзвичайної ситуацій. Перший заступник губернатора Єгор Устинов зауважив, що «останній раз на Херсонщині подібних масштабів негода досягала аж у 1985 році, і сьогодні нам випали випробування, які ми націлені подолати, кинувши на це всі сили відповідальних служб».
У Скадовському районі ще 21 січня розпочав свою роботу штаб з ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, а наступного дня відбулося розширене засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, роботу якого очолив голова районної державної адміністрації Андрій Євстратов. Було оголошено надзвичайну ситуацію природного характеру, визначено першочергові заходи та скоординовано роботу аварійно-рятувальних служб для усунення наслідків негоди.
У режимі «нон-стоп» працювало 11 бригад Скадовського РЕЗ і ЕМ та 8 бригад з інших районів області, 26 одиниць спеціальної та інженерної техніки та 59 працівників зі спеціальним доступом до виконання аварійно-ремонтних робіт на високовольтних лініях електропередач. На телефон диспетчера чи не щохвилини надходили повідомлення про нові виявлені пошкодження електромереж, а розгублені жителі намагалися з’ясувати, коли ж в їхніх домівках відновиться світло.
DSC_5797Для підвозу технічної та питної води населенню було задіяно 2 одиниці техніки Скадовського районного відділу управління державної служби з надзвичайних ситуацій, 1 одиниця техніки КП «Водне господарство» та 3 ємності Хлібокомбінату Скадовського РСТ. Також на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації було задіяно 24 одиниці техніки і 105 чоловік особового складу служб району.
Попри те, що світла не було, безперебійно працювали центральна районна лікарня, центр первинної медико-санітарної допомоги, екстрена медична допомога. Комунальні служби та виконкоми місцевих рад прибрали повалені негодою дерева та гілля. Саме ж населення весь цей час жило великими сподіваннями…
Зранку 23 січня електропостачання було відновлено у Скадовську, щоправда не у всіх мікрорайонах, почали підключати світло у селах. 24 січня у Скадовському районному відділі управління державної служби з надзвичайних ситуацій нам повідомили про те, що станом на 12.00 годину електропостачання ще не відновлено в 28 населених пунктах району, роботи тривають. Хочеться сподіватися, що в найкоротші терміни наслідки негоди буде ліквідовано у повному обсязі. Принаймні, до редакції від імені жителів району на адресу працівників РЕЗ і ЕМ, МНСівців та місцевої влади щогодини надходять подяки за те, що фахівці допомогли пережите стихію і відновили роботу комунікацій.
Колектив районної газети «Чорноморець», у свою чергу, висловлює велику вдячність Цеху телекомунікаційних послуг №7 (м.Скадовськ) Херсонської філії ПАТ «Укртелеком» та особисто начальнику Наталії Дмитрівні Бардзік за створення умов для підготовки виходу газети.
Тетяна Підгородецька.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення