Не дай нам, Бог, забути про цей травневий день!

DSC_1163_сайт8 та 9 травня завжди викликають почуття світлої радості, безмежної гордості за наш народ та гіркий сум водночас. DSC_1117_сайтЗнаючи, якою великою ціною завойовано Перемогу у Другій світовій війні, в ці дні скадовчани схилили голови перед священною пам’яттю загиблих. Також дорослі і діти висловили свою безмежну вдячність усім, хто тяжкою працею наближав довгоочікуваний день визволення та кував перемогу в тилу.

З нагоди Дня пам’яті та примирення у районному будинку культури відбувся концерт під гаслом «Пам’ятаємо – перемагаємо». Виступи артистів району перемежовувалися відеострічками про героїв Другої світової війни. Приємною подією стало те, що Указом Президента України наші земляки – учасники АТО – були удостоєні медалей «Захисник Вітчизни». Заступник районного військового комісара майор Валерій Власиневич вручив ці нагороди Сергію Дем’янюку, мешканцю с.Труд, та Володимиру Коваленку з села Приморське.

IMG_7709_сайтА вранці 9 травня сотні мешканців прийшли на головну площу охайно прибраного міста з весняними квітами. IMG_7710_сайтПісля того, як відгриміла канонада останніх боїв Другої світової, вже встигло вирости майже три нових покоління скадовчан. Наймолодші вручили ветеранам квіти і коровай.

Вітаючи присутніх з Днем пам’яті та примирення і 71-ю річницею Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні, голова райдержадміністрації Віктор Турик та міський голова Олександр Яковлєв звернулися із закликом схилити голови перед пам’яттю полеглих героїв, які ціною свого життя відстояли право людини на свободу і щастя.
Прозвучала подяка ветеранам та запевнення, що діти і внуки, нинішні і майбутні покоління мешканців Скадовська, будуть вічно шанувати подвиг, зберігати священну пам’ять про загиблих земляків і всіма силами берегти заповідане ними найбільше завоювання – мир на Землі.

По закінченню мітингу скадовчани довгою колоною направилися до Вічного вогню – покласти квіти до могили Невідомого солдата, вшановуючи пам’ять усіх земляків, чиє життя обірвала війна…

IMG_7682_сайтIMG_7737_сайтДалі свято продовжилося за звичним сценарієм: ветеранів війни і праці пригощали за святковим столом, головною стравою на якому, звичайно, була солдатська каша. DSC_1194_сайтВійськові у самому центрі міста демонстрували зразки сучасного бойового оснащення Збройних сил України. Найбільше втіхи отримали дітлахи і підлітки: вони «обліпили» бронетранспортери, картинно тримали перед фотокамерами кулемети й автомати, приміряли на себе бронежилети та позували біля далекобійної гармати. Дивлячись на їх щире захоплення, так і подумалося: Господи, нехай ці маленькі хлопчики ростуть на радість своїм батькам і їм ніколи не доведеться брати до рук справжню зброю. Нехай на українській землі навіки запанує мир!

Юрій Бондарєв. Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення