Нові межі міста Скадовська, або Хто гальмує їх встановлення…

скадовск_сайтНа останній сесії міськради, яка відбулася 30 квітня 2015 року, розглядалося питання щодо меж міста Скадовська. Це питання стоїть на порядку денному ще з 2001 року. Перший раз на розроблення проекту з державного бюджету було використано близько 200 тис. грн, а в 2007-2008 роках проект «викинули» на смітник… Потім було виділено близько 100 тис. грн з міського бюджету. Але протягом останніх двох років проект «застряг» у Президії обласної ради, яка не дає хід цьому документу на розгляд депутатів облради. І це при тому, що профільна постійна комісія неодноразово рекомендувала його погодити. Про це не раз  писали обласні ЗМІ та газета «Чорноморець», в т.ч. «Чорноморець» за 27 березня 2015 року №23 «Пригоди навколо зеленої зони дитячого пляжу Скадовська». Ці пригоди, я думаю, ще будуть мати своє продовження (занадто великі кошти задіяні у цій справі). Але маю надію знову-таки на скадовчан, що вони не сидітимуть, склавши руки, а зроблять все, щоб захистити свою зелену зону…

30 квітня 2015 року на се- сії міської ради, після чергової інформації про «успіхи» у розробленні генплану та проекту землеустрою щодо встановлення меж міста, за пропозицією постійної комісії з питань адміністративно-територіального устрою, земельних відносин та будівництва, рішення з цього питання все-таки було доповнено пунктом: «До 20 травня 2015 року виконавчому комітету міської ради направити звернення від депутатів міської ради до депутатів Херсонської обласної ради, голови Херсонської обласної адміністрації, голови Верховної ради України та Президента України щодо винесення та погодження проекту землеустрою по встановленню та зміні меж міста Скадовська у найкоротший термін».

Враховуючи, що більшість матеріалів депутатських розслідувань знаходяться у мене, голови цієї депутатської комісії, я, щоб полегшити роботу чиновників, підготував проект депутатського звернення та направив першому заступнику міського голови Олегу Миколайовичу Сокольчуку – відповідальному за це питання.
Оскільки офіційно документ буде готуватися від імені депутатів міської ради, я очікував, що перший заступник міського голови скличе депутатів, аби ознайомити їх зі змістом підготовленого звернення, і не пізніше 20 травня відправить вказаним адресатам.

Важливість встановлення нових меж міста очевидна. Адже значна частина скадовчан юридично не може відноситися до жителів нашого міста, тому що живе за межами населеного пункту. Але пан Сокольчук, схоже, дуже зайнятий, треба якнайшвидше освоїти місцевий бюджет. А все, що стосується освоєння коштів, любить тишу – так нам вбивали у голови багато років. І на сьогодні шум чиновникам не потрібний, а особливо тим, що мають проблеми із законом… А це значить, що пан Соколь-чук не буде турбувати чиновників вищого рангу, йому, головне, тиша потрібна… Розуміючи, з якою категорією чиновників маю справу, 21 травня я направив О.М.Сокольчуку інформаційний запит, в якому вимагав від першого заступника міського голови надати копію підготовленого чи вже направленого виконкомом звернення від імені депутатів до керівництва області і держави (інформаційний запит про надання копій документів – рішень та протоколів сесії, протоколів засідань постійних комісій та інших – повинен виконуватися в терміни до 5 днів). 28 травня я отримав відповідь. Дослівно: «На Ваш запит від 21.05.15 повідомляю, що питання підписання звернення депутатів Скадовської міської ради не входить до компетенції першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради».

Отже, ще раз процитуємо пункт 3 рішення міської ради від 30.04.2015: «Виконавчому комітету міської ради направити звернення від депутатів міської ради…». Цим рішенням ніхто не уповноважував пана Сокольчука «… робити підписання звернення депутатів…», а вимагалося фактично підготувати та направити від імені депутатів звернення до керівництва області та держави, щоб пришвид-шити вирішення архіважливого для скадовчан питання. До речі, виконком міг зробити це самостійно, не чекаючи доручення ради. Крім того, мав би залучити до цієї справи депутатів обласної ради від міста Скадовська та району, щоб вони могли оприлюднити на сесії звернення міських депутатів.

Але, схоже, чиновникам байдуже, що мешканці Білої акації та Північного масиву не можуть оформити право власності на землю та житлові будинки. Мало кого хвилює, що учасники бойових дій у зоні АТО не реалізують право на позачергове отримання землі для будівництва індивідуального житла чи ведення садівництва та огородництва, оскільки у старих межах міста це зробити практично не можливою.

На сьогодні місцеві чиновники вибрали чудову позицію: «Ми ж не винуваті, що ТАМ не вирішують НАШІ питання!» Головне – встигнути роздати землю колишнім колегам чи зацікавленим особам, дати дозвіл на розміщення тимчасової споруди, яка завтра стане капітальною будівлею, і вже після цього власник має право на викуп цієї землі.
У газеті «Чорноморець» за 27 березня 2015 року я звертав увагу, що, виключно дякуючи активності скадовчан, котрі підписали звернення до Президента, Кабміну та Верховної Ради, чиновникам не вдалося звести справу нанівець, а прокуратура області була змушена звернутися до суду… На сьогодні нам все-таки вдалося захистити зелену зону міста, і я знову закликаю, перш за все мешканців Білої акації, Колгоспного селища та масиву Весняного, всіх не байдужих до долі свого міста скадовчан, учасників АТО підтримати проект звернення до депутатів Херсонської обласної ради, голови Херсонської обласної адміністрації, голови Верховної ради України та Президента України щодо винесення та погодження проекту землеустрою по встановленню та зміні меж міста Скадовська у найкоротший термін. Документ знаходиться у кабінеті №4 Скадовської міської ради. Приходьте і залишайте свої підписи. Є й інший варіант – беріть проект зверненя і направляйте його в Київ від свого імені. Головне – не покладайтеся тільки на чиновників.

Пам’ятаймо: якщо про майбутнє міста не дбають чиновники, про нього маємо подбати ми – його жителі. Іншого нам на сьогодні не дано. У цьому й полягає європейська суть місцевого самоврядування, у якому головним суб’єктом є громада та її члени.

З повагою до скадовчан, депутат міської ради, голова постійної комісії міської ради, Уповноважений з прав людини міської ради
І.В. Шульга.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення