ОБСЄ спостерігає ситуацію в Скадовську

12 березня у нашому місті побував представник спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Борис Кецман. Метою його візиту було відстеження ситуації у Скадовському районі з питань переселення та вирішення соціально-побутових проблем громадян, які вимушено залишили східні області України.

Спочатку міжнародний спостерігач зустрівся з головою районної держадміністрації Юрієм Бобилєвим. У ході цієї бесіди Бориса Кецмана цікавили питання перебування переселенців на території нашого району, умови їх проживання, працевлаштування, форми надання допомоги. Також представник ОБСЄ запитав про ставлення місцевих жителів до біженців.

ОБСЄ 1Юрій Бобилєв зазначив, що згідно постанови Кабінету Міністрів України № 505 від 1 жовтня 2014 року всі біженці отримують у нашому місті і районі передбачену законодавством підтримку, зокрема щомісячну грошову допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Також люди похилого віку отримують пенсійне забезпечення. Чималою є допомога скадовських волонтерів. Скадовчани ставляться до вимушених переселенців дуже приязно і з розумінням.

Низку проблемних питань визначив представник ОБСЄ під час наступної зустрічі – з начальником управління праці та соціального захисту райдержадміністрації Галиною Сухоруких, начальником відділу грошових виплат Валентиною Корнієнко, директором терцентру соціального обслуговування Марією Талановою та начальником Скадовського районного сектору головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області Олександром Застрожновим. Вони розповіли про те, що нині у районі проживає 703 особи зі статусом вимушених переселенців, усі розселені у приватному секторі, причому немало з приїжджих є ріднею скадовчан, котрі їх прихистили.

Через відсутність роботи питання працевлаштування біженців стоїть дуже гостро, хоча наближення літа та поява сезонних вакансій вселяє надію на покращення ситуації. Міжнародна гуманітарна допомога для переселенців була б дуже доречною, адже всі питання на місцях вирішити дуже важко. Для цього бракує і фінансів, і багатьох інших факторів.

Загалом зустріч з представником ОБСЄ завершилася взаємним висновком про те, що треба відшукувати усі можливості для
допомоги біженцям. Адже вони змушені були полишити рідні домівки і шукати миру і спокою в чужій стороні.

Ігор КРАВЧЕНКО.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення