Огорнувши вітрами стан…

DSC_0542_слайдерУ Купальську ніч польові та лісові трави набирають виняткових чарівних властивостей. Протягом року вони слугують оберегом дому та родині, яка у ньому проживає. Ці трави також мають лікувальну й магічну силу. Невідомо, чи виходили таємничої Купальської ночі улянівські дівчата, жінки й бабусі у навколишні поля, щоб принести додому оберемки буркуну, волошки, ромашки чи цілющого звіробою, терпкого полину або пахучої м’яти, сокирок чи любистку. Невідомо також, чи знайшов хтось із них цвіт папороті, який з’являється лише в ніч на Івана Купала і приносить щастя.

DSC_0401_сайтА от те, що у селі Улянівка пройшов традиційний районний фестиваль народної творчості «На Івана, на Купала», на свої очі бачили сотні жителів району. І кожен, хто Купальського вечора і ночі побував у цьому селі, став не просто глядачем, а й учасником барвистого, співучого та багатолюдного свята. Привітно звернувся до учасників і гостей фестивалю міський голова Скадовська Олександр Яковлєв. Він зазначив, що улянівці та скадовчани тепер у єдиній громаді. Отже, якщо раніше засновниками фестивалю виступали відділ культури, молоді та спорту райдержадміністрації, комунальний заклад «Скадовський районний будинок культури ім. Шевченка» та Улянівська сільська рада, то віднині і Скадовська міська рада буде серед організаторів фестивалю. А мета заходу залишається незмінною: збереження і поширення серед населення району пісенно-обрядового, танцювального, ігрового та фольклорного мистецтва Скадовщини.

DSC_0465_сайтСердечно вітала гостей та громаду села улянівський голова Надія Твердохліб. Як завжди, яскраво й оригінально спілкувалася з людьми зі сцени начальник відділу культури, молоді та спорту райдержадміністрації Ольга Миронець.

DSC_0418_сайтСквер біля сільського будинку культури цього надвечір’я швидко наповнювався дітьми і дорослими. Цей впорядкований куточок села справляв враження гомінкого міського парку: тут сипав вгору кришталеві бризки води фонтан, працювали атракціони, неподалік димів мангал, повсюди веселилися діти. Фонтан не діяв вже багато років, та до свята його полагодили улянівці Сергій Твердохліб, Олександр Голуб та Олексій Нікішенко. Зі сцени водоспадом лилися обрядові пісні та відповідна музика. Майже всі сільські будинки культури району надіслали своїх посланців демонструвати таланти! Гучні оплески зривали виступи улянівських дівчат Лізи Дудченко та Даші Топоркової, їх земляка Леоніда Нікішенка, сільського голови Надії Твердохліб, дотепних гумористів театру мініатюр «Шосте відчуття» з Новомиколаївки та хлопців-співаків із села Шевченка. Білоруські фольклористки ансамблю «Сябрушки» з Новоросійського, виконавці пісень з Михайлівки, Антонівки, Тарасівки, Широкого, Приморського та Красного – всі подарували вдячним слухачам свої задушевно й талановито виконані пісні.

DSC_0555_сайтСправді, недарма українці здавна відзначають Купала та вважають його святом молоді й кохання. Тут, в Улянівці, образ степової красуні можна було бачити на кожному кроці. Ось такі вони – огорнувши степовими вітрами стан і заквітчавшись вінками, чарами-зіллям, випромінюють силу, яка робить парубоцькі серця покірними. Мабуть, таке буває лише Купальського вечора: вся жіноча частина учасників фестивалю, від малих дівчаток до статечних бабусь, всі без виключення, несли на собі відбиток вроди й душевної краси. Це стало особливо відчутним і зримим, коли юні улянівки опустили у воду фонтана вінки із запаленими свічками. Справді, є щось чарівне і навіть магічне у цьому обряді!

Вода і вогонь – ось які дві протилежні стихії поєднує у собі ніч на Івана Купала. Після того, як загойдалися на воді вінки, було запалено багаття. Язики полум’я і міріади іскор злетіли до неба, очищаючи помисли кожного, хто дивився на вогонь.
Ось такий він, улянівський фестиваль, – одна з найзахоплюючих мистецьких подій культурного життя мешканців Скадовщини.

Юрій Бондарєв
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення