Остання шкільна весна

Випускний 2Минулого тижня у школах нашого району пройшли довгоочікувані випускні вечори. Цього року отримали документи про освіту 282 одинадцятикласники та 388 дев’ятикласників. 15 випускників закінчили школу із золотою медаллю, 8 – із срібною (Скадовська гімназія – 9 медалістів, Скадовська ЗОШ №2 – 5 медалістів, Скадовська ЗОШ №3 – 5 медалістів, Новомиколаївська ЗОШ – 2 медалісти, Володимирівська та Птахівська загальноосвітні школи – по 1 медалісту). Наші кореспонденти завітали на випускний бал до всіх шкіл міста і перейнялися почуттями юних скадовчан, котрі стоять зараз на порозі самостійного життя.

У суботу випускні відбулися у Скадовській ЗОШ №2 та Скадовській ЗОШ № 3. О шостій, біля святково прикрашеної другої школи, було дуже багатолюдно. Цього теплого вечора, можливо, як ніколи, випускники усвідомлювали, що школа – це не просто навчальний заклад, а й рідний дім, де пройшло дитинство та перша юність. Мелодійний передзвін останнього дзвоника покликав тепер не на урок, а в доросле життя. І все ж таки смуток поступився іншому настрою – було урочисто і святково. Педагоги прощалися зі своїми вихованцями з піднесенням. Хоча і шкода відпускати своїх учнів, та у життя свої закони – і вже пора!

Виконуюча обов’язки директора школи Лариса Баранова вручила 41 випускникам школи атестати. Головне, говорила Лариса Володимирівна схвильованим дівчатам і хлопцям, – знайти себе у житті і стати господарем власної долі. Кожного випускника вітали особисто, на адресу кожного було сказано теплі, добрі побажання. Напутні слова на життєву дорогу висловили представники місцевої влади – перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Кулюк та секретар міської ради Ольга Бутенко, члени батьківського комітету, гості.

Випускний 1Зворушливе свято прощання зі школою відбулося у суботу і на великій сцені районного будинку культури для 26 цьогорічних випускників третьої школи. Дівчата у вишуканих вечірніх сукнях – справжні леді на шкільному балу, і поряд з ними такі статні і галантні однокласники. У Скадовській ЗОШ №3 відчуття свята помножилося уп’ятеро – адже стільки медалістів цьогоріч випустив навчальний заклад (чотири золотих та одну срібну медаль одержали вихованці школи за свої досягнення в навчанні). Директор школи Тетяна Гузенко вручила випускникам нагороди та атестати і першою привітала їх зі вступом у доросле життя. Радість цієї події з випускниками розділили голова районної ради Олег Старенький, який поздоровив дітей на правах шефа, а також методист КУ «Скадовський районний методичний кабінет» Тетяна Коваленко.

Випускний у третій школі нагадував феєрверк сюрпризів, які дарували випускники вчителям і батькам, а батьки і вчителі – своїм дітям. Щира родинна атмосфера панувала весь вечір і наприкінці стало зрозуміло: навряд чи в історії цього випуску, у дружбі між школою і колишніми учнями, їхніми батьками буде поставлено крапку, швидше – три крапки…

У Скадовській гімназії випускний вечір провели на високій емоційній хвилі, коли сум розставання поєднався з торжеством, оптимізмом і вірою у щасливе та успішне майбутнє своїх учнів. У неділю колектив гімназії запросив чимало гостей на незабутнє прощальне свято з випускниками до районного будинку культури. Цей урочистий вечір зворушив кожного і надовго залишиться у пам’яті.

DSC_0138Легко помітити, що останніми роками гімназисти сформували у своїй поведінці виразно відчутний шарм, котрий неважко вловити на всіх заходах, в яких вони беруть участь. Отож, нічого дивного не було у тому, що прощальний вихід гімназистів на святкову сцену перетворився ще й на своєрідний екзамен на інтелігентність, вихованість та почуття смаку. Треба сказати, що випускники склали його блискуче – довели, що усі одинадцять років гідно носили звання гімназистів. Вони покидають поріг рідної альма-матер дуже гарні і щасливі, а своїми майбутніми успіхами, вже не в олімпіадах та шкільних конкурсах, а в дорослих справах, неодноразово уславлять наше місто. Це підкреслила у своєму вітальному слові начальник відділу освіти, молоді і спорту райдерж-адміністрації Галина Смирнова. Вона побажала всім 56 випускникам гімназії удачі у кожному прожитому дні майбутнього життя.

Як не хочеться залишати друзів, вчителів і шкільний клас, а незвідана дорога кличе юних скадовчан. Час не зупинити, прийшла пора з усією відповідальністю вступати у суспільство і робити свій внесок у розвиток рідного міста і держави.

Вікторія ЗОЛОТАРЕВСЬКА.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення