Перші в області міні-ферми сімейного типу відкрито на Скадовщині

корова_сайтДо 70-річчя утворення Херсонської області, 17 січня, в селах Красне та Приморське відбулося урочисте відкриття ферм сімейного типу. Це стало можливим у рамках проекту «Українські молочарські кооперативи», який впроваджується Міжнародною організацією «Добробут громад» під головуванням заступника Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації Надії Петрівни Ланкіної.

Мета проекту «Українські молочарські кооперативи» полягає в наданні засобів та можливостей сільським громадам району для підвищення рівня життя через розвиток багатофункціональних сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Кооператив «Роксолана», який займається заготівлею молока, та ще сім кооперативів Херсонщини є учасниками третьої фази проекту «Розвиток молочарських кооперативів в Україні». Цей проект Міжнародна благодійна організація «Добробут громад» впроваджує у співпраці з компанією «Данон» та сільськогосподарською консультаційною службою Дніпропетровської області за фінансової підтримки Данон Екосистем Фонду (Франція), Хайфер Інтернешнл (США) та DFATD/SOCODEVI (Канада). Загальний обсяг інвестицій у сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи Херсонської області вже склав понад 2 млн 200 тис. грн.

У рамках проекту виділяються кошти на реконструкцію старих ферм та закупівлю найсучаснішого обладнання. Міні-ферми сімейного типу розраховані на десять голів корів. Для них створюються комфортні умови задля отримання якісного молока. Так, на ферми закуплено та встановлено вентилятори повітря, сучасне освітлення, підтримання температури повітря постійно +18 градусів, доїльні апарати, охолоджувачі молока, кормові столи для тварин замість старих годівниць.

Завдяки членам кооперативу «Роксолана» було відкрито дві ферми сімейного типу та йде реконструкція ще трьох ферм на території Красненської сільської ради. Власник першої міні-ферми сімейного типу – голова родини Куценків подякував усім присутнім за допомогу та запропонував дітям, як надії на майбутнє села та країни, перерізати червону стрічку, а потім запросив усіх оглянути ферму.

На міні-фермі Куценків вже є чотири корови. Поступово планується  збільшення до десяти голів. Це дасть можливість збільшити надої молока.

Після огляду міні-ферми Куценків у селі Красне делегація від району поїхала до села Приморське. Тут було відкрито міні-ферму сімейного типу родин Мізєрових та Панько.

Третя фаза проекту «Розвиток молочарських кооперативів в Україні» триватиме по липень 2016 року і сприятиме створенню сталої та конкурентоспроможної системи постачання молока власниками особистих сільських господарств, що об’єднані у сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, а також підвищенню добробуту сільських громад. За цим проектом у Херсонській, Дніпропетровській, Запорізькій, Полтавській та Миколаївській областях заплановано відкриття 67 реконструйованих сімейних ферм та будівництво 25 нових ферм сімейного типу.

Вл. інф.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення