Першість області в руках тендітної скадовської школярки

OLYMPUS DIGITAL CAMERAНе дарма прислів’я каже: книги – ключ до знань. Коли ми занурюємось у читання, перед нами розкривається цілком інший, такий яскравий та цікавий світ. Автор перетворюється на всемогутнього провідника, що веде нас у безкраї простори буття.

За доброю традицією, щороку, починаючи з 2005 року, проходить Всеукраїнський конкурс «Найкращий читач України». У ньому беруть участь найактивніші та найзавзятіші читачі – учні 6-8 класів. Головна мета заходу – заохочення дітей до читання та виявлення читацьких уподобань. Також цей конкурс сприяє популяризації найкращих зразків української та світової літератури.

Як і завжди, цього року конкурс «Найкращий читач України» проходив у декілька етапів. 14 березня переможці серед своїх шкіл виборювали першість у конкурсі районного рівня. Кращими стали Анна Синякова, учениця 8 класу Скадовської ЗОШ №3, Катерина Кущак, учениця 7 класу Скадовської гімназії та Олександра Кулида, учениця 6 класу Скадовської ЗОШ №3. І вже 21 березня ці дівчатка поїхали на обласний етап змагань. Фінал проходив у Херсоні. А оцінювали юних читачів у складі журі генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей Алла Гордієнко, херсонський поет, лауреат Націона-льної премії України імені Т.Г.Шевченка Ана-толій Кичинський, літературознавець Ярослав Юрійович Голобородько та письменник, тележурналіст Анатолій Марущак.

У кожній віковій категорії визначали кращих з кращих. І саме наша Олександра Кулида перемогла та отримала почесне звання «Найкращий читач України – 2014» серед учнів шостих класів.

Змагання проходило у вигляді пізнавально-розважального заходу. Хлопці та дівчатка із задоволенням брали участь у вікторині та демонстрували читацькі щоденники. Ставлячи оцінки, журі враховувало кількість прочитаних книжок, оригінальність оформлення та висловлювання власних думок, а також наявність творів сучасних українських письменників.

До участі в конкурсі усі діти підійшли дуже відповідально, кожен з них був вартий перемоги. «У мене не було ані переживань, ані страху. Я впевнена у своїх силах, бо я дуже люблю читати!», – ділиться спогадами наша Саша Кулида.

Ця тендітна 11-річна дівчинка виборола почесне перше місце, вирізнившись з-поміж усіх неабиякою майстерністю, ерудицією та креативністю. Вона здивувала всіх оформленням свого читацького щоденника. Олександра власноруч намалювала ілюстрації до 21(!) прочитаного нею твору.

Ольга Петрівна Шушковська, бібліотекар Скадовської загальноосвітньої школи №3, була наставницею Олександри на всіх етапах конкурсу «Найкращий читач України – 2014». Вона підтримувала ученицю та всіляко допомагала їй у підготовці до заходу.

Приємно, що в обласному конкурсі скадовчанки Катерина Кущак та Анна Синякова теж були відзначені за високий рівень читання та високі показники у літературній вікторині. Призерам було вручено книжкові подарунки. А от для переможниці Саші Кулиди головним призом стане поїздка до м.Львова на міжнародний фестиваль дитячого читання «Книгоманія – 2014», що відбудеться у травні!
Христина Маркушева.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення