Первинна правова допомога – значить невідкладна правова допомога

У кінці минулого року до Центру з надання безоплатної первинної правової допомоги Скадовської міської ради звернувся пенсіонер, який є до того ж учасником бойових дій. Зі слів дідуся та наданих документів Центру стало відомо, що на його ім’я був виданий судовий наказ по стягненню заборгованості за спожитий газ, наданий ПАТ «Херсонгаз», хоча дідусь фактично не є користувачем послуг та не є власником житлового будинку, в якому він проживає, оскільки 10 років тому подарував цей будинок своєму онукові.

7_mainСудовий наказ чоловік отримав із запізненням, що формально унеможливлювало реалізацію його права на доступ до правосуддя. Юристами Центру було прийнято рішення діяти негайно, так як зволікання по цій справі призвело б до негативних для пенсіонера наслідків. Першочерговою дією було звернення до відділу поштового зв’язку з метою фіксування факту несвоєчасного отримання листа.

Оскільки у пенсіонера залишався лише один день для подання заяви про скасування судового наказу, звертатися до місцевого центру з надання безкоштовної вторинної правової допомоги з проханням про призначення адвоката було б дещо запізно. Тож юристи Скадовського Центру вирішили надати дідусю правову допомогу з написання заяви про скасування судового наказу.

Зважаючи на докази, надані заявником на безпідставні заперечення представників ПАТ «Херсонгаз» та досліджені в ході розгляду справи, суд прийшов до висновку скасувати раніше виданий судовий наказ про стягнення заборгованості за постачання газу. На даний час гроші дідуся, які на підставі судового наказу могли б бути висуджені в рахунок боргу ПАТ «Херсонгаз», залишилися цілими. Також встановлено дійсного відповідача (боржника) по цій справі.

Ось так і було використано один з індивідуальних методів посилення правової активності громадян по доступу до правосуддя. Незважаючи на свій поважний вік, дідусь є справжнім взірцем по захисту своїх законних прав для усіх громадян.

Вл. інф.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення