Під пильним наглядом ветеринарних лікарів

День ветмедицини 1_сайтУже стало доброю традицією розповідати вам, шановні читачі, про роботу трудових колективів нашого міста і району напередодні професійних свят. Ось і з нагоди Дня працівників ветеринарної медицини наш кореспондент напросився у гості до управління ветеринарної медицини в Скадовському районі. Начальник цієї установи Ірина Олександрівна Єрмак охоче розповіла про роботу очолюваного нею колективу.

– Якщо сказати коротко, то скадовські ветеринарні лікарі постійно здійснюють заходи щодо профілактики захворювань тварин. Це основна наша робота. А решту часу віддаємо їх лікуванню. Бачимо своє призначення в тому, щоб досягати скорочення втрат поголів’я від хвороб, неплідності і падежу. Слід зауважити, що наша лабораторія проводить обстеження тварин як громадського, так і приватних секторів – уся живність знаходиться під пильним наглядом ветеринарних лікарів. Й огріхів бути не може, адже від здоров’я «братів наших менших» залежить і наше з вами благополуччя, а нерідко і здоров’я. Звичайно, у полі нашого зору – підвищення якості сировини і про- дуктів тваринного походження, попередження та боротьба з хворобами, спільними для тварин і людей. А кінцева мета – одержання екологічно чистих продуктів харчування.

– Чи важко взагалі лікувати тварин? Адже вони не можуть сказати про свої хвороби.День ветмедицини 2_слайдер

– У нас є всі технічні умови, медпрепарати і досвід для успішного лікування. Процедури, що надаються нашою службою, можуть бути від простого ветеринарного огляду, консультацій і щеплень до хірургічних операцій з складною діагностикою. Ми здійснюємо ультразвукове дослідження. Регулярно проводяться планові перевірки, під час яких дільничні ветлікарі беруть проби крові у тварин для дослідження, а далі вже справа за спеціалістами лабораторії. Сьогодні у нашому районі немає критичної ситуації із захворюванням тварин.

– Але мусимо визнати, що зростання поголів’ я худоби у наших селах не помітно.

– Ми, ветеринарні лікарі, робимо все для того, щоб воно не зменшувалося. Двічі на рік обстежуємо худобу, безплатно вакцинуємо її від сказу, сибірської виразки, свинячої чуми, пташиного грипу. Причини скорочення тваринництва лежать в іншій площині – в економічних умовах. Відомо, яку велику дотацію отримують фермери у розвинутих країнах на утримання худоби. Думаю, цей приклад з часом запровадиться і в нас.

– Дякую вам за інтерв’ю і з наступаючим святом вас!

Бесіду вів  

Юрій Бондарєв.

Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення