Порт розпочав днопоглиблювальні роботи

порт_слайдерПро необхідність проведення цього заходу портовики заговорили ще навесні, оскільки останні були проведені в 2005 році. Кілька місяців йшли дискусії із місцевою владою та громадськістю. Наша газета писала про те, як багато точок зору було висловлено щодо доцільності та екологічної безпеки цих робіт, та зрештою підприємству надали можливість розпочати днопоглиблення підхідного каналу та акваторії порту вже наприкінці цьогорічного курортного сезону за умови збереження чистоти води у затоці.

І от 30 серпня земснаряд «Інгульський» Філії «Дельта-Лоцман» Адміністрації морських портів України (АМПУ) плавно зайшов у акваторію порту і на диво чітко, за хвилину, пришвартувався до берега. Земснаряд – це фактично велике і гарне судно. На його борт піднялися комісія на чолі з головою районної ради Олегом Стареньким, а також представники депутатів районної ради та громадськості міста. Щойно судно відійшло від берега, одразу розпочався процес очистки дна. Потужні насоси всмоктували мул і зливали рідку масу у трюм. Поки що ця мулова маса рідка, як сметана, та з поглибленням дна ставатиме дедалі густішою.

Через півгодини трюми були заповнені. Можна стверджувати, що всмоктування мулу у порівнянні з вичерпуванням, як це було у 2005 році, майже не забруднює воду. Очистка дна ведеться під пильним комп’ютерним «оком» – у просторій капітанській рубці оператори робіт бачать рельєф дна, глибину, напрямок руху земснаряда. «Інгульський» бере курс на місце скиду рідкого мулу. Місце скиду тепер трохи далі від берега, ніж у часи минулої очистки. Глибина тут досягає 7,3 метри. Але скадовські пляжі з місця скиду добре видно і члени комісії вголос висловлюють стурбованість: чи не винесуть підводні течії згодом весь цей мул на пляжі закладів відпочинку? Звичайно ж, немає повної впевненості в тому, що майбутнього літа вода у затоці не буде бруднішою, ніж сьогодні. А вона цього сезону була значно чистішою, у ній помітно поменшало медуз, котрих так не люблять дорослі і діти. Мул скинуто на морське дно за лічені хвилини. Вода навколо судна чиста, каламуті не видно і земснаряд повертається у порт.

Загальна сума робіт складе близько 10 млн грн. Виділення таких коштів Скадовським морським портом самостійно було б неможливим без використання централізованого фінансування ДП «Адміністрації морських портів України». Увесь комплекс днопоглиблювальних робіт буде закінчено в жовтні 2014 року. На протязі проведення всього циклу робіт буде вестись моніторинг та нагляд. Після цього очікується відновлення поромного сполучення з досягненням кількості суднозаходів до 12-14 суден на місяць. Зацікавленість у співпраці з портом вже виявили декілька вітчизняних та іноземних компаній, що здійснюють перевезення між Україною і Туреччиною. Все це дозволить збільшити вантажообіг та поліпшити фінансове становище підприємства та матиме позитивне  відображення на розвитку нашого міста і району.

Юрій Бондарєв.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення