Посада головного лікаря: ні собі, ні людям

Мабуть, ніхто так не хвилювався напередодні чергового засідання сесії районної ради, як працівники комунального закладу «Скадовська центральна районна лікарня». Ось вже кілька місяців люди у білих халатах чекають на призначення головного лікаря, причому чекають не пасивно, а відстоюючи власну точку зору на питання, під чиїм началом їм працювати далі.

З ЯКОГО ПРИВОДУ «АНШЛАГ»?

Нагадаємо, посада головного лікаря стала вакантною у вересні 2015 року, коли Віктора Турика було призначено головою районної державної адміністрації. З того часу тимчасово виконуючою обов’язки головного лікаря працює Тетяна Присяжнюк. Про кадрові перипетії між районною радою – засновником комунального закладу – та колективом лікарні щодо призначення головного лікаря ми розповідали у №21-22 від 11 березня 2016 року. Здавалося б, на 6 сесії районної ради, яка відбулася 12 травня, депутати мали поставити крапку, призначивши головним лікарем одного з двох кандидатів: Тетяну Присяжнюк або Костянтина Руденка.

1Цього дня у залі засідань районної ради ніде було присісти. Зазвичай, такий «аншлаг» спостерігається лише під час розгляду наболілих питань (в інших випадках особливого інтересу громадськості та трудових колективів до сесій районної ради не спостерігається – чергові питання розглядають у напівпорожній залі, а окрім депутатів присутні хіба що доповідачі, сільські голови та керівництво районної державної адміністрації). А от кадрові питання останнім часом збирають на сесії силу-силенну людей: місцевих громадських діячів, самооборону, депутатів обласної ради. Подібні «сюжети» розгортались у районній раді попереднього скликання під час «багатосерійної гостросюжетної драми» з призначення директора Скадовської централізованої бібліотечної системи. На попередню п’яту сесію районної ради завітав навіть народний депутат Федір Негой. А коли з порядку денного цієї сесії депутати зняли питання щодо призначення головного лікаря, Федір Негой, як, до речі, і більшість представників громадськості, одразу ж залишив сесійну залу.

12 травня на сесії було, як ніколи, багато лікарів. Кадрове питання щодо головного лікаря ЦРЛ розглядалося сьомим по черзі. Ще до початку сесії у коридорах влади поповзли розмови, що кандидатуру Костянтина Руденка з певних причин знімуть, натомість з’явився ще один кандидат з місцевих колишніх керівників. Втім, оскільки його прізвище офіційно так і не прозвучало, ми теж його не називатимемо. Час покаже, що це – чутки чи правда. А за неофіційною інформацію напередодні 6 сесії районної ради стало зрозуміло, що головним кандидатом, який має підтримку і колективу, і громадськості, на сьогодні є Тетяна Присяжнюк. До речі, з її авторитетом у районі взагалі немає зайвої потреби в якихсь рекомендаціях. Це людина, яка на всі сто відсотків на своєму місці. Тетяна Юріївна має 24 роки стажу роботи за лікарською спеціальністю «Педіатрія» та 12 років за фахом «Організація і управління охороною здоров’я». За сумлінну роботу нагороджена численними подяками і грамотами, зокрема, у 2015 році – грамотою Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації. Невже цього дня десь там, на небі, зірки усміхнулись і Тетяні Юріївні, і всім медикам Скадовської центральної лікарні – депутати дадуть згоду на те, аби вона очолила цей заклад?! Ось про що говорили в кулуарах перед початком цієї сесії.

ЗІЙШОВ З ДИСТАНЦІЇ

Коли черга дійшла до питання №7, радник голови районної ради спочатку ввів депутатів і решту присутніх, як кажуть, «у курс справи». Він повідомив, що Тетяна Присяжнюк програла суд, позиваючись до районної ради щодо неправомірності винесення кандидатури Костянтина Руденка на попередню сесію, а значить, районна рада у своїй роботі з цього питання діяла в межах законодавства та відповідно до власних повноважень. Далі доповідач повідомив, що обидві кандидатури обласний департамент охорони здоров’я узгодив, щоправда, з деякими «але»: хто б з цих двох не став головним лікарем, йому доведеться пройти інтернатуру, щоб повністю відповідати міністерським кваліфікаційним вимогам.

Як з’ясувалося далі, Костянтин Руденко вже проходить навчання за спеціалізацією «Організація та управління охороною здоров’я» з 19 квітня по 23 червня цього року, про що до районної ради надійшла відповідна довідка із Запорізької медичної академії післядипломної освіти. Про це також було зауважено на сесії.

Доповнюючи свого радника, голова районної ради повідомив, що до районної ради надійшли й інші листи… Заступник голови Микола Шепель зачитав звернення народного депутата Федора Негоя з проханням до своїх колег – депутатів Скадовської районної ради – виважено підійти до прийняття рішення про призначення головного лікаря, керуючись дотриманням норм чинного законодавства та врахувавши думку колективу закладу і громади, чиї інтереси депутати і представляють у раді. Також на підтримку Тетяни Присяжнюк надійшли звернення від жителів різних сільських рад. Щоправда, їх не було зачитано, а лише озвучено кількість підписів по різних населених пунктах (усього 389 підписів).

Далі слово знову взяв голова райради і повідомив наступне: «…Сьогодні о 9-й годині 45 хвилин до районної ради надійшов лист Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації, яким вони відкликають лист від 16.12.15 щодо погодження кандидатури Руденка Костянтина Валерійовича для призначення на посаду головного лікаря комунального закладу «Скадовська центральна районна лікарня». Останні фрази Олега Старенького ледь можна було почути. Їх заглушив шквал оплесків з «гальорки» – останніх рядів зали засідань, де якраз і розмістилися більшість лікарів та громадськість. Виходячи з цієї ситуації, голова районної ради запропонував зняти кандидатуру Костянтина Руденка з порядку денного сесії, допоки ситуація не з’ясується, і розглядати в якості кандидата на посаду лише Тетяну Присяжнюк. Дехто з депутатів поцікавився, на якій підставі Департамент відкликає листа, на що Олег Старенький відповів: «Підставу вони не пишуть». Кандидатуру Руденка було знято (з 29 присутніх на сесії депутатів 24 проголосували за і 5 утримались).

ПОЛІТИКУ У КАДРИ?

Втім, перш ніж розпочалося голосування, депутат районної ради Юрій Бобилєв піднявся, щоб зробити заяву: очолювана ним фракція партії «Батьківщина» прийняла рішення не підтримувати жодної кандидатури. «Ми рахуємо, що на сьогоднішній день треба зібратися першому і третьому поверху і прийняти рішення по компромісній кандидатурі, яка об’єднає і шановних наших голів, і депутатів, а найголовніше – колектив», – сказав Юрій Бобилєв. У залі на це відреагували неоднозначно. З останніх рядів виразно донеслося: «Ганьба! Ганьба! Ганьба!».

Пропозиція Юрія Бобилєва дійсно дивує: що значить «компромісна кандидатура…»? Чому головний лікар повинен когось з кимось об’єднувати, тим більше певні гілки влади?! Обов’язок головного лікаря – здійснювати управління медичним закладом, а під час його призначення мають розглядатися суто професійні якості кандидата, а не можливість «влаштовувати всіх»! Невже, кадрова політика трансформується у політичні кадри і чи далеко ми зайдемо, якщо за подібним принципом будемо призначати у районі всіх керівників?!

…Голова районної ради запропонував одразу переходити до голосування. Пропозиції надати слово колективу не знайшли підтримки у депутатів, а сам Олег Старенький зауважив, що колектив вже виступав – і на попередніх сесіях, і на зборах у лікарні, і листи надсилав… Звичайно, лікарі – люди інтелігентні і не будуть лізти на трибуну за будь-якої ціни. Але депутат облради Володимир Куріков мовчати не став і вийшов вперед:

– Вже всі втомилися від цього питання, просто втомилися. Втомилися лікарі у підвішеному стані, втомилася громада міста Скадовська і району, – почав Володимир Куріков. – …Я хочу сказати, що ця проблема вже перейшла у моральну площину, шановні. Не в професійну, а в моральну. На жаль, щойно депутат від «Батьківщини» сказав, що вони не підтримують жодної кандидатури. Тобто, хай колотиться далі?! Безумовно, приймати рішення депутатам. Вони вибрані людьми, лікарі так само є вашими виборцями. Та оскільки, я повторюю, це вже перейшло у моральну площину, відповідайте перед собою, своїми виборцями, своєю совістю.

На цих словах більшість зали здійнялась оплесками, а коли вони вщухли, одразу розпочалося голосування щодо призначення Тетяни Присяжнюк головним лікарем. Ось його результати:
Баєшу О.С. – утримався
Бешенцева С.В. – утрималася
Бобилєв Ю.О. – утримався
Бутенко М.П. – утримався
Вітушко Л.В. – за
Гришко С.М. – утримався
Губанов В.С. – відсутній
Денисов В.В. – утримався
Довганіч В.І. – утримався
Довганіч О.І. – утримався
Драб Н.В. – утрималася
Дудченко В.В. – за
Журавський А.Л. – утримався
Івашункіна В.В. – утрималася
Калівошко Н.В. – утрималася
Ковальчук С.М. – утримався
Лінкова О.В. – утрималася
Маркобок П.М. – утримався
Матвійчук Л.М. – за
Мурадов І.В. – утримався
Олійник В.О. – відсутній
Присяжнюк Т.Ю. – за
Розумний А.Г. – відсутній
Роман В.І. – утримався
Січний Ф.Ф. – утримався
Соценко В.І. – утримався
Старенький О.Ф. – утримався
Філенко Н.М. – відсутня
Чаповдя В.Я. – утримався
Шевчук Н.Л. – утрималася
Шепель М.Ф. – утримався
Щуров О.П. – відсутній
Юрченко В.Д. – за
Ярова С.А. – утрималася.

Під час голосування одні депутати повідомляли про своє волевиявлення голосно і впевнено, інші – дуже тихо. Хтось із лікарів вигукнув: «Гучніше! Країна повинна знати своїх героїв!». Коли черга оголосити власне рішення дійшла до Олега Старенького і він так само, як і його попередники, сказав, що утримався, в залі знову почали вигукувати: «Ганьба!».

НІБИ НІЧОГО Й НЕ СТАЛОСЯ

Отже, за Тетяну Присяжнюк було віддано п’ять голосів, утрималися – 24. Рішення не прийнято. Відповідно до законодавства, депутати мають право на таку позицію – «утримався». Мало того, вони нікому не зобов’язані пояснювати мотиви свого голосування. А результат бачимо самі: попри відсутність скарг, претензій та зауважень на роботу т.в.о. головного лікаря Тетяни Присяжнюк, призначити її на посаду головного лікаря депутатська більшість районної ради не захотіла. Чому? Можливо, не з тієї партії Тетяна Юріївна? До речі, Костянтин Руденко на останніх місцевих виборах, які пройшли восени минулого року, балотувався до Скадовської міської ради по округу №3 від партії «Наш край»…
У політичному розрізі, з присутніх на сесії депутатів Тетяну Присяжнюк підтримали колега по фракції Лариса Вітушко, два радикали – Людмила Матвійчук, Владислав Юрченко та депутат від фракції «Партія місцевого самоврядування» Володимир Дудченко. Дуже прикро, що на цій сесії не були присутні (хоч і з поважних причин) три депутати районної ради – однопартійці Тетяни Присяжнюк. Очевидно, їх голоси не зіграли б вирішальної ролі у прийнятті рішення, але, без сумніву, були б незайвою підтримкою для кандидатки.

…З вигуками «Ганьба» лікарі та громадськість вийшли із зали засідань. А голова районної ради, ніби й нічого такого не сталося, пере-йшов до розгляду наступного питання у порядку денному.

Тетяна Підгородецька.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення