Про «комуналку» треба говорити більше і частіше

Доброго дня, шановна редакціє!

Як відомо, 20 січня в актовій залі міської ради відбулися громадські слухання відносно необхідності коригування тарифів на житлово-комунальні послуги. Я як зацікавлений пенсіонер теж став активним учасником обговорення. Що мене вразило, так це те, що в залі була присутня більшість працівників комунальних підприємств, а жителів міста було небагато. Невже ми – пенсіонери та пересічні скадовчани – байдужі до зростання тарифів на комунальні послуги?!

IMG_0659Серед бажаючих виступити я теж взяв слово, щоб висловити власну точку зору на те, як працювали комунальні підприємства за минулі три роки. Відносно бригади електриків нарікань немає. У під’їздах будинку, де я проживаю, налагоджене освітлення. Щодо благоустрою, то до прибиральниць теж немає зауважень. А відносно подачі питної води до 5-поверхового будинку по вул.Шмідта,135 «А» – ми пережили жахи. Майже три роки питна вода під час подачі протікала до підвалу нашого будинку. Металеві вхідні двері, які ведуть до підвального приміщення, за цей час від стоячої води до половини поржавіли. Аварійна бригада комунального підприємства на кожен виклик тільки розводила руками. Мовляв, нічого не вдіємо – це ґрунтові дощові води.

Зважаючи на безвихідь ситуації, в мешканців будинку назріло бажання запросити журналістське розслідування з національного телебачення. Дізнавшись про це, комунальники відкрили всі люки біля будинку і переконалися, що під приміщення протікає чиста питна вода. Цього ж дня вони розрили канаву, замінили металеву прогнилу трубу на пластикову. На теперішній час у підвалі будинку сухо. До речі, минулого літа, та й восени було багато дощів, а в підвалі все одно сухо!

Про що говорять всі ці факти?! Невже за ці три роки – з 2013-го по 2015-й – комунальники не могли підняти кришки люків і подивитися, звідки йде вода?! Уявіть, якої якості воду ми вживали за цей час з прогнилої металевої труби! І поки вода стояла в підвалі і весь час прибувала, фундамент будинку дав осадку, в деяких місцях видніються тріщини. Оця байдужість комунальників, байдужість людей в обговоренні тарифів та байдужість депутатів у Верховній Раді і призводить до того, що в результаті ми маємо байдуже майбутнє. З такою байдужістю не розквітне наша держава!

Дуже боляче вразило те, що ніхто з присутніх на громадських слуханнях не поцікавився, яким чином і на які кошти відшкодували питну воду, що текла у підвал будинку, це ж не одна тонна! Якщо взяти за три роки – оце наші з вами копійчини за «комуналку».
У своєму виступі я зупинився на ще одному важливому питанні – як комунальне підприємство може заробляти гроші на переробці і сортуванні твердих побутових відходів (так званого сміття), зокрема харчових відходів. З цією метою у місті, особливо в літній період, у сезон кавунів, доцільно ставити окремі контейнери з підписами, що це для харчових відходів. Далі на полігоні харчові відходи перемішуються з соломою чи сухою травою і до них запускається каліфорнійський черв’як. У результаті ми отримаємо не звичайний перегній, а високоякісний біогумос, перероблений каліфорнійським черв’яком! Цей біогумос будуть залюбки купувати фермери для своїх теплиць, жителі міста – для вирощування овочів і квітів, і буде копійчина для комунального підприємства. У часи, коли колгосп «Радянська Україна» очолював А.В.Власенко, харчові відходи тут перероблялись із застосуванням цього черв’яка. У колгоспі були теплиці для овочевої розсади – врожай після застосування такого добрива був дуже великий. Думаю, що Анатолій Володимирович і сам може багато розповісти, якщо когось ця тема зацікавить.

Ще мене турбує як небайдужого скадовчанина проблема забруднення довколишнього середовища поліетиленовими пакетами. Коли подують вітри, з полігону сміття ці пакети летять за вітром і зависають на деревах лісосмуги при в’їзді до Скадовська з боку села Широкого. Дорога – це ж візитна картка нашого оздоровчого курортного міста, а тут на деревах висять гірлянди пакетів, ніби ми святкуємо свято літнього «Китайського дракона». Можливо, додатково треба огородити сміттєзвалище в’язальною сіткою.
І наостанок, моє побажання, щоб скадовчани на сторінках районної газети частіше висловлювали свої пропозиції і думки, які стосуються покращення роботи комунальних підприємств. Давайте прогресивно рухатися разом і впливати на те, щоб тарифи на «комуналку» були проаналізованими та економічно обґрунтованими.

З повагою ваш передплатник і читач, пенсіонер І.В. Бірюк.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення