Прокуратура інформує

Прокуратура на сайтПРОКУРАТУРА ІНФОРМУЄ ПРО СТАН ЗАКОННОСТІ НА ТЕРИТОРІЇ СКАДОВСЬКОГО РАЙОНУ ЗА ПЕРШЕ ПІВРІЧЧЯ 2016 РОКУ ТА ЗАХОДИ ЩОДО ЇЇ ЗМІЦНЕННЯ

Органами прокуратури в межах повноважень, визначених діючим законодавством, упродовж першого півріччя 2016 року вжито низку організаційно-практичних та координаційних заходів, спрямованих на протидію злочинності, реальне усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, притягнення винних осіб до відповідальності, забезпечення відшкодування завданих збитків.

З метою протидії таким негативним явищам, як злочинність та корупція, у поточному році прокуратурою проведено координаційну нараду, а також організовано ряд актуальних перевірок. Вжиті заходи у взаємодії з органами місцевого самоврядування, правоохоронними та контролюючими органами істотно вплинули на криміногенну ситуацію, стан законності та правопорядку в районі.

Загальна характеристика злочинності

Упродовж 6 місяців 2016 року до Скадовського відділу поліції всього надійшло 2899 заяв та повідомлень, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 955 відомостей про кримінальні правопорушення, по яких розпочато досудове розслідування.

За наслідками розслідування кримінальних правопорушень (з урахуванням зареєстрованих у минулих роках) у 581 прийнято процесуальні рішення, з них: направлено до суду – 161, у т.ч. з обвинувальним актом – 157, зупинено 3, закрито 421, залишилось у провадженні 976.

Рівень злочинності у розрахунку на 10 тис. населення на території району склав 98,5 злочинів при середньообласному 95,8.

Практично не збільшилася кількість тяжких (108 проти 109) злочинів, грабежів (3 проти 3), зменшилася кількість розбоїв (з 1 до 0), привласнень та розтрат майна (з 14 до 4). Крім того, не допущено зростання злочинів проти громадської безпеки (5 проти 6), проти громадського порядку та моральності (1 проти 2).

Суттєво зменшилася кількість злочинів, вчинених неповнолітніми та за їх участю (з 11 до 3), особами, які раніше вчиняли (з 90 до 61), групою осіб (з 18 до 3).

СВ Скадовського ВП Новокаховського ВП ГУНП в Херсонській області досить дієво застосовується інститут угод. Так, з 107 обвинувальних актів у кримінальних проваджень, які направлено до суду, 48 – з угодами (44,8 %).

Прокурорами у межах кримінального судочинства упродовж 2016 року заявлено 2 цивільні позови про відшкодування збитків, завданих злочином. Обидва позови задоволені.

Стосовно практичної реалізації повноважень прокурорів поза межами кримінального судочинства, варто зазначити, що місцевою прокуратурою систематично вживалися заходи щодо попередження та усунення порушень у діяльності органів місцевого самоврядування та державного контролю.

З урахуванням показників за 2015 рік та внесених змін до законодавства, Новокаховською місцевою прокуратурою у І півріччі 2016 року подано 3 позовні заяви на загальну суму 907 тис. грн.

У сфері запобігання та протидії корупції упродовж І півріччя 2016 року Новокаховською місцевою прокуратурою складено 2 протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією: за ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення – неповідомлення особою у встановлених законом випадках про наявність у неї реального конфлікту інтересів. Вказані протоколи розглянуто Скадовським районним судом, в результаті чого на правопорушників накладені стягнення в межах санкції статті Кодексу.

Внесено 3 подання в порядку ст.65 Закону України «Про запобігання корупції» до органів місцевого самоврядування та виконавчої влади з вимогою проведення службових розслідувань з метою виявлення причин та умов, які сприяли вчиненню правопорушень, пов’язаних з корупцією. За результатами розгляду подань 1 особу притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

У сфері запобігання та протидії корупції спрямовано до суду 1 обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо головного бухгалтера одного з підприємств міста, яка привласнила грошові кошти у сумі 6 тис. грн.

Також триває досудове розслідування ще у 2 кримінальних провадженнях з ознаками корупції.

Для органів прокуратури залишається одним з пріоритетних напрямів роботи захист прав і свобод дітей.

Упродовж 2016 року Новокаховською місцевою прокуратурою на цьому напрямку роботи пред’явлено 1 позов на загальну суму 1049 грн, який перебуває на розгляді в Скадовському районному суді.

Не залишено без уваги і питання запобігання підлітковій злочинності, причин та умов, що їй сприяють у Скадовському ВП Новокаховського ВП ГУНП в Херсонській області. Так, під час вивчення питань додержання вимог Законів України «Про міліцію», «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», щодо запобігання підлітковій злочинності, встановлення причин та умов, що їм сприяють, були виявлені порушення, у зв’язку з чим на ім’я начальника Скадовського ВП Новокаховського ВП ГУНП в Херсонській області спрямовано 1 лист та 1 вказівку про усунення порушень вимог чинного законодавства, за результатами розгляду яких порушення усунуто.

Протягом поточного року проведено перевірки у сфері використання земельних ресурсів, при вилученні земель, наданні їх у власність і користування, продажу та зміні цільового використання (органи місцевого самоврядування, відділ Держземагентства, Скадовська ОДПІ).

За результатами вивчення до суду направлено позовну заяву про визнання недійним договору оренди землі та повернення земельної ділянки до земель державної власності площею понад 30 га та вартістю 903 тис. грн.

У сфері захисту державного та комунального майна до державної власності повернуто майно на загальну суму 392 тис. грн та до комунальної власності майно на загальну суму 114 тис. грн.

Щодо стану додержання конституційних прав громадян у місцях тримання затриманих, установах попереднього ув’язнення, виконання покарань та при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи повідомляємо наступне.

Новокаховською місцевою прокуратурою щоквартально проводяться перевірки щодо додержання вимог законодавства про адміністративні правопорушення при застосуванні адміністративного доставляння та затримання громадян, законності їх тримання та достовірності обліку таких осіб у Скадовському ВП Новокаховського ВП ГУНП в Херсонській області.

За результатами проведених перевірок на адресу начальника Скадовського ВП Новокаховського ВП ГУНП в Херсонській області внесено 2 документи прокурорського реагування, які задоволено та зазначені недоліки враховано під час подальшої роботи.

Крім того, проведено перевірку стану додержання вимог законодавства при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення у частинні здійснення контролю за особами підданих адміністративному стягненню у види громадських робіт інспекторами кримінально-виконавчої інспекції, за результатами якої на адресу начальника Скадовського РВ КВІ УДПтСУ в Херсонській області АР Крим та м. Севастополі внесено вказівку, яку задоволено та враховано у подальшій роботі.

Крім того, упродовж 6 місяців 2016 року Новокаховською місцевою прокуратурою проведено 4 перевірки щодо додержання вимог кримінально-виконавчого законодавства Скадовським ВП Новокаховського ВП ГУНП в Херсонській області та Скадовським РВ КВІ УДПтСУ в Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі, при проведенні індивідуально-профілактичної роботи з засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

За результатами проведених перевірок внесено 4 документи прокурорського реагування, з яких 3 – на адресу начальника Скадовського ВП Новокаховського ВП ГУНП в Херсонській області, 1 – на адресу начальника Скадовського РВ КВІ УДПтСУ в Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі, які задоволено, 1 особу притягнуто до дисциплінарної відповідальності, в інших випадках зазначені порушення враховано під час подальшої роботи.

Стан роботи зі зверненнями громадян

Упродовж 2016 року до Новокаховської місцевої прокуратури надійшло 118 звернень, з яких 118 вирішено. З зазначеної кількості особисто прокурорами місцевої прокуратури прийнято 41 звернення.

З набранням чинності положень Закону № 1697-VII від 14.10.2014 місцева прокуратуру позбавлена повноважень щодо здійснення нагляду за додержанням та застосуванням Закону України «Про звернення громадян».

Стан роботи у сфері доступу до публічної інформації

За 2016 рік до Новокаховської місцевої прокуратури запити на інформацію не надходили.

З набранням чинності положень Закону № 1697-VII від 14.10.2014 місцева прокуратура не здійснює нагляд за додержанням та застосуванням Закону «Про доступ до публічної інформації».

Реалізація принципу гласності

Місцевою прокуратурою у 2016 році активізовано роботу щодо висвітлення роботи у засобах масової інформації. Так, працівниками місцевої прокуратури підготовлено 17 виступів, з них в друкованих місцевих засобах масової інформації 14 виступів, 2 виступи в органах влади та 2 виступи в Інтернет-виданнях.

 

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення