Розцвіли у Скадовську… вишиванки

OLYMPUS DIGITAL CAMERAТой, хто цікавиться мистецтвом художньої вишивки, завжди має нагоду ознайомитися з витворами наших земляків. Адже у районному будинку культури нерідко організовують виставки народних умільців. Це і вишиті рушники та сорочки, і серветки та скатертини, портрети та пейзажі. Через вишивку українці здавна не лише передавали чарівний навколишній світ, а й виражали свою душу. Свято вишиванки вже стало традиційним у багатьох містах України. Та вперше з великим розмахом воно пройшло і в нашому місті.

11 травня на центральній площі Скадовська відбувся великий парад вишиванок, поєднаний зі святом матері під спільним гаслом  «Мені сорочку мама вишивала». Проведення цього заходу напередодні підтримали голова районної державної адміністрації Юрій Бобилєв та учасники місцевого майдану, коли під час цього зібрання начальник районного відділу культури і туризму Ольга Василівна Миронець запропонувала ідею започаткування параду вишиванок.

Покрасуватися у сорочках, оздоблених національними орнаментами, у святковий день прийшло чимало дітей і дорослих. Ні для кого не секрет, що українська вишиванка до лиця кожному, незалежно від віку і статі.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAСвято було б не таким барвистим і змістовним, якби у ньому не взяли участь  творчі колективи районного будинку культури та аматори клубних закладів Скадовського району. На початку заходу зачарував слухачів ліричним виконанням української пісні жіночий вокальний ансамбль «Берегиня» (керівник Римма Стебловська). Як завжди, вразив високою майстерністю народний аматорський хореографічний колектив «Провінційний балет» (керівник Наталія Шептухіна).

OLYMPUS DIGITAL CAMERAПодарували свої таланти й виконавці Віка та Карина Кириченки, Ольга Миронець, Анатолій Волошин, Олексій Рубльов (Петрівський СК), дитячий дует «Джерельце» (Широківський СБК), тріо «Калинонька» та жіночий квартет «Порада» (Лазурненський СБК).

Що й говорити, українська вишиванка – це самобутня історія, відображення нашого світогляду і наше майбутнє. Свято вишиванки у нашому місті було блискуче втілене в життя і віднині стане щорічною подією.

Юрій Бондарєв.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення