Розділимо разом Таїнство Хрещення Господнього

варіант2_сайтЦієї неділі, 19 січня, православна церква святкує велике двунадесяте неперехідне свято – Хрещення Господнє, або Богоявлення.

Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, прийняв хрещення у водах річки Йордан. Вийшов на берег, а з небес почувся голос Бога Отця, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва – Богоявлення. За християнським вченням, саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже у день Хрещення Господнього з’явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець – у голосі, Син Божий – у плоті, Дух Святий – у вигляді голуба.

У День Хрещення Господнього у храмах проходить святкове богослужіння. У пам’ять про те, що Спаситель Своїм Хрещенням освятив воду, звершується водосвяття: напередодні Богоявлення вода освячується у храмах, а в цей день – у річках або інших місцях, де беруть воду. Вважається, що вона набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби.
Слово «хрещу» грецькою означає «занурюю у воду». Про важливість хрещення та символічне значення води говориться ще у Старому Завіті. Вода – це початок життя для людини і для кожної істоти на Землі. Але вода може нести в собі і кару. Так, Господь залив водою гріхи і зло всього людства під час потопу. Тому значення Хрещення Господнього передає нам обмивання і очищення тіла і душі. Цей обряд, крім усього, означає прийняття людиною Господа.
У Скадовську, за ініціативи голови районної державної адміністрації Андрія Олександровича Євстратова, свято Хрещення Господнього планується відзначити на дуже високому духовному рівні – після Божественної літургії від православних храмів рушить хресна хода у напрямку до центрального пляжу (перехрестя вул.Ра-дянська та вул.Набережна). Об 11.30 тут розпочнеться великий святковий молебень та освячення води у морі, і потім усі бажаючі зможуть скупатися. Керівництво району і міста подбало про те, аби після цього люди змогли зігрітися гарячим чаєм та кавою.

По завершенню церковних обрядів на узбережжі розпочнеться свято, яке готують творчі колективи районного будинку культури.

Тож, шановні жителі міста та району, давайте разом очистимо наші душі і тіла від усілякого гріха. Велич події для нас особливо важлива – Христос, який був безгрішним, заради гріхів роду людського прийняв хрещення у водах Йорданських, щоб таким чином покласти початок хрещенню кожної людини в ім’я Пресвятої Тройці для відпущення гріхів і з’єднання з Богом.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення