Сценарій розвитку міста пишуть самі його жителі

IMG_8547_1Скадовчани небайдужі до сьогодення і майбутнього своєї громади. Яскравим підтвердженням цьому стали громадські слухання, які пройшли 6 листопада у міській раді. На порядку деннному два питання: «Про пропозиції до проекту програми соціально-економічного та культурного розвитку міста, цільових програм на 2014 рік» та «Про пропозиції до проекту бюджету на 2014 рік». Чимало городян відгукнулись і завітали на обговорення, бажаючи взяти безпосередню участь у плануванні подальшого розвитку і благоустрою рідного Скадовська, забезпеченні добробуту всіх його жителів.

На початку громадських слухань про перспективи на дохідну та видаткову частини бюджету 2014 року розповів перший заступник міського голови Олег Миколайович Сокольчук:

– Загальний обсяг доходів/видатків міської ради на 2014 рік планується в сумі 22 040959 гривень. З них 12 901720 гривень – це загальний фонд, у тому числі освіта – 7,6 мільйона гривень, 105 тисяч гривень – соціальний захист населення, 263 тисяч гривень – фінансування заходів культури та спорту та 1,7 мільйона гривень – житлово-комунальне господарство. Бюджет розвитку становитиме 6 728340 гривень.

Як стало відомо, серед планів міської ради на найближчий рік витрати на такі заходи: капітальні ремонти в дитячих садках (понад 1 млн грн), капітальні ремонти житлового фонду, а саме внутрішньо-домових систем водопостачання та водовідведення, прибудинкових територій, покрівель житлових будинків (загальна вартість понад 1млн 700 тис. грн). Крім цього, мають відновити роботу ліфту в останньому будинку, де він досі не працює (по вул. 33 Гв.Дивізії,3), на що передбачено 150 тис. грн, та прокласти нові мережі водопостачання та водовідведення (на суму в понад 1 млн грн).

– Позитивні зміни городяни відчують і на дорогах та тротуарах. На ці роботи планується додатково витратити майже 550 тисяч гривень місцевого бюджету та 560 тисяч гривень субвенції державного бюджету на капітальний ремонт вулиці Карла Лібкнехта, – розповів присутнім Олег Сокольчук.
Наступного року триватимуть і роботи по захисту міста від затоплення і підтоплення. Так, згідно проектно-кошторисної документації «Захист від шкідливої дії вод міста Скадовськ», у планах на 2014 рік продовження обвідного каналу по вул.Пасічника та прокладання зливової каналізації у старому колгоспному містечку. На це планують витратити до півмільйона гривень.

Місто крокує в ногу з часом і поступово переходить на енергозберігаючі технології. Протягом останніх двох років встановлено п’ять перетворювачів струму на свердловини, в наступному році планується встановити ще один, розробляється місцева програма переходу вуличного освітлення на сучасне світлодіодне, гарантія якого 7-10 років.

Не залишиться громада без нових газових мереж, адже на сьогодні пропускна здатність газових труб у деяких районах все ще недостатня для підведення, наприклад, індивідуального опалення. На роботи з газопостачання заплановано понад 200 тис. грн.

Скадовськ долучиться і до створення в області перинатального центру – в якості субвенції обласному бюджету вклад міста становитиме 262 тис. 940 грн.
Скадовчан чекає ще одне нововведення – на одній із центральних вулиць буде встановлено паркомат. Міська влада сподівається, що громада поставиться до цього з розумінням, адже сплата за паркування – це дохід у міську казну, а ці кошти підуть на благоустрій тих же доріг, тротуарів, озеленення тощо.

Наступного року відзначаємо ювілей міста – 120 років від дати заснування Скадовська. З такої нагоди у бюджеті передбачені витрати на урочистості, а також технічне і матеріальне забезпечення фестивалів, які традиційно проходять у нас.
62 тис. грн у якості субвенції районному бюджету планують виділити на оздоровлення дітлахів. Не забули і про безпритульних, на облаштування пунктів обігріву для цієї категорії громадян бюджетом передбачено 10 тис. грн.

Проте, як зазначив Олег Сокольчук, попри значне зростання розміру міського бюджету на 2014 рік, для забезпечення потреб міста не вистачає коштів у повному обсязі. Він пояснив, що цю проблему міськрада планує вирішувати в процесі виконання бюджету за рахунок подальшого економічного розвитку, зміцнення дохідної бази, дотримання режиму економного і раціонального використання бюджетних коштів.
До міськради надійшло кілька листів-звернень із пропозиціями, які теж зачитали громадськості. Представники квартального комітету «Віче-Південний» виступили з ініціативою більш ґрунтовно підійти до планування витрат на боротьбу з підтопленням міста, провести конкурс для пошуку виконавців усіх робіт і передбачити на це необхідні кошти.

Від голови шахового клубу «Ваш хід» Віктора Миколайовича Назаренко було прохання включити до бюджету міста витрати на зведення літнього павільйону для організації шахових змагань, як ще один вид дозвілля місцевих та гостей під час курортного сезону.
У ході громадських слухань городяни активно включалися в діалог із владою і не забарилися з пропозиціями, особливо на рахунок формування міського бюджету. Деякі питання отримали доволі жваве обговорення, але всі запрошені переконалися в тому, що їх не просто слухають, їх побажання чують та обов’язково врахують під час затвердження бюджету.

Олег Петрович Васильєв, заступник міського голови і депутат по 12 округу, від імені своїх виборців звернувся з проханням облаштувати по вулиці Поповича (від Червоноармійської до Чкалова) тротуарну доріжку, адже місцеві жителі тут мало не падають, наражаючи себе на небезпеку отримати перелом. Як побажання, він запропонував вжити заходів для зменшення потоку машин на перехресті вулиць Радянської та Комсомольської, яке зажило серед місцевих сумної слави. Олег Сокольчук зауважив, що на цій ділянці дороги наразі планується встановити «лежачих поліцейських», але цілком можливо, що в майбутньому там з’явиться кільцева розв’язка.
А Микола Васильович Лаптєв, місцевий пенсіонер, як житель приватного сектору, не розуміє, чому у багатоповерхівках, де всі квартири приватизовані, міським коштом ремонтують покрівлі, і запропонував здійснювати роботи за рахунок тамтешніх мешканців. На це перший заступник міського голови пояснив, що покрівлі встановлюють переважно на панельних будинках, в яких ще при зведенні за проектом не було дахів, а тепер люди потерпають через протікання стелі.

Володимир Іванович Коваленко розповів, що свого часу у місті побудували 11 свердловин для пониження рівня ґрунтових вод, але наразі працює одна: «На відновлення роботи цих об’єктів треба 4 мільйони гривень. Але місто було б захищене від повторного підтоплення», – переконаний городянин.
– На жаль, сьогодні міська рада цей проект фінансово просто не потягне. Проте заходи у цьому напрямі проводяться: прокладається зливова каналізація, обвідні канали тощо. На майбутнє ми плануємо подавати його на фінансування управління екології в області та Міністерства надзвичайних ситуацій України, – пояснив Олег Сокольчук.
Хвилює городянина і прочистка фарватеру, яку незабаром має здійснити морський торговельний порт: «Головне, щоб мул не вивезли на центральний пляж. Це доцільно зробити у східній частині, щоб не забруднювати акваторію і не відлякувати відпочивальників».

А Володимир Іванович Куріков не розуміє, навіщо освітлювати кладовище, тоді як сьогодні у місті є чимало вулиць, жителі яких «не бачили» освітлення багато років. Він сподівається, що міська влада відреагує і на його звернення щодо величезної ями на вулиці Паризької Комуни, де під час негоди утворюється «море», через яке не те що люди пройти – машини не можуть проїхати.

А Ольга Іванівна Бутенко, секретар і депутат міської ради, виступила за те, щоб усі городяни однаковою мірою сплачували податок на землю. Це допоможе наповнити бюджет і стане альтернативою продажу землі, коли платити за цю саму землю таки доведеться, але вже податок, розмір якого у 10 разів більший за оренду.
А ще Ольга Іванівна зауважила, що цивілізація у місті, а саме освітлення та водовідведення, закінчується на вулиці Гагаріна (перехрестя вулиць Чапаєва та Володарського). Треба йти далі. Також у місті-курорті державного значення мають бути покажчики магістральних вулиць для туристів.

миниатюраНе оминули увагою і справляння туристичного збору. Було запропоновано створити єдину базу даних, заручитися підтримкою податкової. Сума збору повинна варіюватися в залежності від кількості відпочивальників, яку можна дізнатися з інтернет-ресурсів, де розміщена реклама міні-готелів та будинків відпочинку та на місцях, за вказівниками і вивісками про найм житла.

Місту не завадить придбати і подрібнювач деревини, яку отримують після обпилювання гілок та старих стовбурів дерев. Сировину можна буде реалізовувати тим таки місцевим жителям й отримувати додаткові надходження у міську казну – цю ідею теж подали на громадських слуханнях.
Як бачимо, пропозицій лунало чимало, й усі вони, дійсно, змістовні та виважені, викликані вимогами часу та відчуті городянами, як кажуть «на власній шкурі». Сформувати раціональний бюджет та по максимуму врахувати при цьому інтереси і потреби кожного скадовчанина – ось завдання, яке поставила перед собою міська влада, ініціювавши громадські слухання.

– Ваші пропозиції не залишаться без уваги, навіть радикальні точки зору депутати врахують при формуванні бюджету, адже ми – одна громада, і добробут міста – наша спільна турбота. Впевнений, що разом ми ефективно сплануємо бюджет і знайдемо конструктивні рішення, які забезпечать Скадовську подальше процвітання, – звернувся до присутніх міський голова Олександр Гавриш.

Отже, міська рада прагне працювати у тісній взаємодії зі своїми виборцями, щоб кожен городянин відчував себе причетним до стабільного сьогодення та забезпеченого і благополучного завтра рідного Скадовська.

P.S. З повним текстом програми соціально-економічного та культурного розвитку можна ознайомитися на сайті міської ради.

Матеріали підготував прес-центр Скадовської міської ради.

p

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення