Серед степів село моє чудове cвяткує іменини веселково

День села перевершив усі сподівання

IMG_936616 листопада, з самого ранку, в селі Антонівка йшли приготування до відзначення найголовнішого свята місцевої громади – Дня народження села. Прикметно, що цієї суботи антонівці на чолі з сільським головою Олександром Михайловичем Мараховським не лише відсвяткували ювілей – 165-річчя, але й після багаторічної перерви відновили традицію відмічати День села усією громадою. Так би мовити, «дебют» дружної сільської родини Антонівки був просто грандіозним.

Перед сільським будинком культури розгорнули столи, які буквально ломилися від усіляких наїдків. В організації частування були задіяні 12 учасників – представники від усіх 10 вулиць, ДП ДГ «Інституту рису» та села Озерне. Вправні господині презентували справжні шедеври кулінарії. До речі, це був не просто святковий стіл, а й конкурс кулінарного мистецтва. Тож жінки намагалися перевершити одна одну у фантазії щодо приготування, сервірування та подання усілякої смакоти. Господарі столів гостинно припрошували скуштувати коронних страв, і цим куштуванням, здавалося, не буде кінця… Скрізь була своя розважальна програма, з піснями, віршами, частівками, костюмованими мініатюрами, одним словом – українським колоритом, з яким наші люди вміють відзначати урочисті дати. До речі, жителі вулиці Лесі Українки відзначали ще й 60-річчя і зробили екскурс в історію вулиці та її розповіли про її чудових мешканців.

У сільському будинку культури – чудова виставка картин місцевих талантів. Як розповіла одна з учасниць Антоніна Миколаївна Пінчук, вироби її персональної експозиції та дітвори, яка відвідує гурток народної творчості, виконані у 21 техніці, серед яких і новинки, винайдені саме антонівськими умільцями. Ну а тематика робіт відома – краса рідного села, яка надихає жити, творити і бути щасливими.

IMG_9475Громаду запросили до стін будинку культури і на святковий концерт місцевих самодіяльних колективів. Поздоровити антонівців завітали і культармійці з райцентру, Михайлівки та Новоросійського. Місцева жителька Марія Іванівна Лєх не могла стримати захвату від пишного дійства: «Сьогоднішній день для мене уособлює багату урожаєм осінь, трудолюбивих антонівських людей, і вони в нас – найкращі».

А Маліна Іванівна Первогляз, учасниця від вулиці Гагарін,а розповіла, що дуже хвилювалася напередодні і від усього серця радіє, що це прекрасне свято перевершило усі сподівання: «Нарешті ми проводимо День села. Дуже довго цього чекали, і серце радіє від того, що люди відгукнулися. Хочеться, щоб такі заходи знову стали нашою чудовою традицією».

А як же без почесних гостей? І голова районної державної адміністрації Андрій Олександрович Євстратов, і голова районної ради Олег Федорович Старенький вітали ювілярів, зичили їм процвітання, радості і тепла в оселях, щоб не лише на свята, але кожного дня в антонівців був і стіл, і до столу, щоб не переводилися у цьому мальовничому і дружному селі дбайливі господарі, здорові діти, міцні сім’ї та головне – дружба, яка об’єднала їх цього хоч і прохолодного дня на, дійсно, всенародному святі.

Свято дружної тарасівської родини

IMG_9531Не менш солідну дату – 90 років, святкувало цього дня мальовниче село Тарасівка. Ще на повороті до населеного пункту делегацію з району чекали привітні жителі. Дорогим гостям вони запропонували погрітися біля вогнища, розкладеного прямо на розі доріг, одна з яких вела до населеного пункту. Але який же шлях обрати? Тут допоміг дороговказний камінь. І запрошені не помилилися, адже, якщо вірити надписам на камені, саме у Тарасівці 16 листопада відбувалося пишне і веселе свято. Дорога до села прикрашена повітряними кульками та вітальними, плакатами. Одразу видно – тут сумлінно працювали усе літо і з нетерпінням чекали урочистого дня, коли можна буде полегшено зітхнути – усі роботи на полях завершені, щедрий врожай зібрано, і залишається лише усім разом радіти спільним досягненням.

А на центральній площі вже чекала сільська громада. Тут вам і привітні господарі та господині, одягнені у барвисті українські костюми, і святково вбрана малеча, і гарячий самовар, і щедра українська душа, яка перелилася в поетичне слово, мелодійну пісню та смачні страви, під якими мало не гнулися святкові столи. Тарасівці підготували не тільки застілля, вони творчо підійшли до знаменної дати рідного краю. Парад вулиць Виноградної, Молодіжної, Степової, Леніна, Чорноморської, сусідів з села Новоукраїнка – незабутнє феєричне знайомство з місцевими жителями, які показали, що вони – одна дружня родина.

IMG_9571На гостину запросили і колишніх голів секретарів сільради, згадали й тих, кого вже немає, але їхня праця відчувається у благополучному сьогоденні. Дякували небайдужим спонсорам, без надійного плеча яких не обходиться жодне свято. А скільки чудових пісень прозвучало на адресу квітучої Тарасівки – вдячність рідній землі за те, що годує і дарує добробут родинам. А голова сільради Сергій Іванович Скобелєв поздоровив усіх односельчан – ровесників сільради, які цього року відзначили свій 90-річний ювілей і презентував їм річну підписку на газету «Чорноморець».

З вітальним словом до селян звернувся голова районної державної адміністрації Андрій Олександрович Євстратов: «Це велике свято для вашої дружної тарасівської громади. Нехай процвітає та розвивається ваше село, а ми вас завжди підтримаємо».

Привітав жителів і голова районної ради Олег Федорович Старенький: «Ви – вагома складова нашої районної громади, адже і Скадовський район цього року відзначив своє 90-річчя, ми разом розпочинали життя. Люди у вас привітні й щирі, і надалі залишайтеся такими життєрадісними. Нехай над вами завжди світить сонце, а оселі наповнює мир і злагода».

Олександра Воротинцева. Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення