Скадовчан зустрічали, як національних героїв

слайдер«Чорноморець» завжди залюбки розповідає читачам про цікаві далекі подорожі наших земляків. Разом з ними ми ніби теж опиняємося в далеких містах, країнах і навіть в інших куточках планети. Ось і нещодавно, коли Україну засипало снігом і мороз сягав позначки –20, сімейна команда «Галактика», яку очолює відомий скадовський змієнавт Володимир Ємельянов, запускала повітряних зміїв поміж індійських хмар. Вже традиційно одразу після подорожі «галактівці» завітали до редакції «Чорноморця» поділитися свіжими враженнями.

В Індії, на Всесвітньому фестивалі повітряних зміїв, скадовчани побували вже п’ятий рік поспіль. Цього разу команду «Галактика» представляли дружина Володимира Ємельянова Ірина та його донька Наталія з чоловіком Олегом. На фестиваль вони повезли більше десяти різних конструкцій повітряних зміїв. І перше наше запитання, звичайно, про те, як індуси приймали учасників?

– О-о-о, Індія завжди зустрічає чудово! – не стримує захоплення Ірина, і її очі наповнюються особливим сяйвом. – Такого позитиву я взагалі більше не бачила ніде. Попри те, що в Індії чимало бідних людей, країна дуже доброзичлива! Посміхаються усі без винятку – і ті, хто живе на асфальті, і люди знатного роду.
сайтЩойно зійшовши з літака в індійській столиці – місті Делі, а потім і в місті Ахмедабад, яке було організатором фестивалю, скадовчани повністю поринули в екзотичну східну культуру – це зовсім інший світ, зауважують наші земляки. Національний колорит тут у всьому – в одязі, прикрасах, у великих юрмах дітлахів, у своєрідних будинках, стилі життя… До речі, в Індії зустріти людину європейської зовнішності вважається добрим знаком. А тому індуси простягають їм руку для привітання, а деякі просто і щиро відкривають свої обійми.

– У них дуже полюбляють фотографуватися з учасниками фестивалю. Традиційно, на знак пошани та гостинності, усіх нас обсипали пелюстками квітів, – згадує Ірина.
Для учасників фестивалю міжнародного рівня цей приїзд насамперед гарна нагода побачити добрих друзів, які так само захоплюються повітряними зміями. Франція, Китай, Малайзія, Сінгапур… аж ось знову фестиваль, цього разу вже в Індії.

сайт1– Це в Україні повітряних зміїв чомусь вважають суто дитячим захопленням! А в більшості країн світу це доросле, навіть сімейне хобі, – зауважує Ірина. – І на подібні фестивалі кайтисти (від англійського kite – повітряний змій; прим. ред.) в першу чергу їдуть за спілкуванням, цікавляться, у кого з’явилися нові оригінальні змії, хтось у когось може навіть купити вподобану конструкцію. Цього разу на фестивалі було представлено близько 40 команд з різних куточків планети і 8 команд із самої Індії. До речі, чимало учасників досить поважного віку. Приміром, американка Барбара на вигляд тендітна дуже літня жіночка. Але заради участі у фестивалі вона діставалася до Індії аж чотири доби, а потім на рівні з усіма іншими учасниками цілими днями під палючим сонцем запускала у небо зміїв. Це захоплення треба справді любити – тільки тоді можна зрозуміти і запал самих кайтистів.

Цікаво, що по всій Індії 14-15 січня щоразу перетворюється на велике національне свято – ніхто не працює, зачинені всі магазини та установи… І всі, від малого до старого, з дахів своїх будинків запускають у небо повітряних зміїв.

– Усе це відбувається під супровід національних танців та співів. Усі люди посміхаються, радіють, бажають один одному добра і щастя, – ділиться спогадами Ірина. – У них дуже велика повага до повітряних зміїв, а ті, хто займається цим професійно, в очах індусів сприймаються, наче національні герої.
І вже традиційне запитання від «Чорноморця» для любителів подорожувати: як ви можете описати країну, в якій побували, кількома словами?
– Індія, – замислилась Ірина, – це доброзичливість, якої ніде немає, це щось яскраве, незвичайне… Просто дивовижна країна! Можна сказати, це казка… В Індії я була вперше і зворушена до сліз глибиною душі цих людей.
Тетяна Підгородецька.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення