Скадовчани, борімося з амброзією!

Знову осінь, і знову чимало скадовчан почали страждати від сезонної алергії. Воно й не дивно: починає цвісти полинолиста амброзія. Цей карантинний бур’ян наносить велику шкоду не лише сільськогосподарським культурам, а й здоров’ю людини.

АмброзіяПідступна рослина засмічує подвір’я та вулиці, присадибні ділянки, сади, парки, городи, пустирі, узбіччя доріг, залізничні насипи, береги річок та ставків. Зустрічається амброзія і серед посівів майже всіх польових культур, особливо кукурудзи, соняшнику, овочевих, картоплі, ярих зернових, а також плодових насаджень виноградників та пасовищ. – Розвиваючи потужну надземну масу і кореневу систему, вона висушує і збіднює ґрунт, – розповідає фітосанітарний інспектор Державної фітосанітарної інспекції Херсонської області Наталія Іванівна Ганоцька. – У результаті врожай сільгоспкультур різко знижується, а при сильній забур’яненості гине повністю. Рослина амброзії гірка, і тому її не поїдають ні тварини, ні комахи.

Під час цвітіння кожна рослина утворює мільярди пилкових зерняток, які, підіймаючись з потоком повітря, переносяться на великі відстані майже до 50 км. Ці пилкові зернятка у людини викликають алергічне захворювання – поліноз. Захворювання проявляється у вигляді різко вираженого алергічного риніту, кон’юктивіту, бронхіальної астми, мігрені, кропивниці, супроводжується різким ослабленням організму, що призводить до тривалої непрацездатності хворих.

– Амброзія полинолиста за зовнішнім виглядом дуже нагадує полин звичайний, через що і дістала таку назву, – каже лікар. – Одна рослина здатна утворювати 88 тисяч сім’янок, що проростають з глибини не більше 8 см. Насіння у ґрунті має властивість зберігати життєздатність близько 40 років. Сходи з’являються в квітні-травні, а цвітіння починається з другої половини липня і триває до жовтня, плоди достигають у вересні – листопаді.

Отже, боротьба з амброзією полинолистою є одним з першочергових і найважливіших завдань усіх землекористувачів. А ті громадяни, котрі не ведуть боротьби з цим шкідником на своїх землях, несуть адміністративну відповідальність згідно чинного законодавства. Чимало амброзії, на жаль, росте і в Скадовську. Тож, шановні скадовчани, давайте разом, кожен на своїй ділянці, біля свого подвір’я проводити боротьбу з цим небезпечним бур’яном. Від цього залежить здоров’я кожного з нас і наших дітей та онуків!

Ігор Кравченко.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення